קורס NLP להכשרת מטפלים בטראומה

הכשרת מטפלים ייחודית לטיפול ממוקד NLP בטראומה

טיפול ממוקד NLP בטראומההזדמנות מקצועית לאנשי מקצוע מהתחום הטיפולי, כגון עובדים סוציאלים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים הוליסטים ולבוגרי קורס אומן NLP  (אנ.אל.פי. פרקטישיונר) מבתי הספר השונים, לרכוש ידע תיאורטי-מחקרי וטיפולי-מעשי מקיף ונרחב, הכולל גם כלים לטיפול קצר, יעיל ובמינימום חוסר נוחות רגשית למטופל.

זו ההכשרה היחידה בישראל המאושרת ומוסמכת ללמד את פרוטוקול ה- NLP לטראומה המוכח קלינית והמוביל בעולם, על ידי מפתחו: סטיב אנדריאס, והנאמן לפרויקט המחקר וההכרה הבינלאומי.

ההכשרה, הייחודית מסוגה, מבוססת על הידע, המיומנות והניסיון הקלינים שנצברו מאז שנת 2000 בטיפול בנפגעי טראומה במערכת הציבורית בישראל, וכוללת את הכלים העוצמתיים והאפקטיביים של ה-NLP להתמודדות ושחרור מטראומות.

בתום ההכשרה יוכלו הבוגרים לאבחן ולטפל בכל סוגי הטראומה כולל טראומה על רקע: תקיפה מינית, אלימות במשפחה, התעללות פיזית לאורך זמן, פיגוע, מלחמה, תאונת דרכים אובדן ועוד.

ההכשרה נבנתה ומועברת ע"י רונית חיימוב

NLP קורסים והשתלמויותרונית היא בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית ופסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית בכירה עם התמחות ב CBT-PE והסמכה בסכמה תרפיה, DBT ומיינדפולנס.
רונית היא רב אומן NLP, טריינרית מוסמכת, בוגרת מכללת NLP לשם שינוי והשתלמה עם סטיב אנדראס בנושא פרוטוקול ה-NLP לטיפול בטראומה.
משנת 2000 רונית פעילה בבית החולים וולפסון בסיוע לכל נפגעי הפיגועים במרכז הארץ (כולל פיגוע הדולפינריום), מרכזת נושא אלימות במשפחה והתעמרות בקשישים, מטפלת קבוצתית ופרטנית במגוון תחומים בריאותיים כולל נפגעי/ות מין, נפגעי מחלות ופציעות ונשים לאחר לידה. הרצתה בעבר בביה"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת ת"א וכיום מרצה בביה"ס לסיעוד של ביה"ח וולפסון.

מה כוללת הכשרת ההתמחות בטיפול בטראומה?

 • מהי טראומה – מקורות הסטוריים, אבחנה על פי ה DSM
 • ארבעת הפרדיגמות ושמונה הפוזיציות בטראומה
 • סוגי הטראומה: ראשונית מול משנית, פוסט טראומה, טראומה מורכבת, טראומה התיחסותית
 • הבדל בין טראומה יחידנית למתמשכת והשלכות.
 • כלים לאבחון טראומה
 • טכניקות ראפור מתקדמות
 • הכרת ההיסטוריה והגישות לטראומה כולל:
  ○ הפוזיציות של הגישה הדינמית
  הגישה הקוגניטיבית התנהגותית CBT
  פרוטוקול הטראומה- PE של עדנה פואה
 • פרוטוקול הטיפול של ה NLP בפוסט טראומה על פי סטיב אנדראס
 • ועוד

מה אומרים המשתתפים על ההכשרה?

הקורס המועבר על ידי רונית בחוויה של בקיאות ושליטה מלאים בתהליכים ותוך שמירה על יושרה מקצועית, אפשר מנעד רחב של אפשרויות טיפול והתייחסות. הגעתי במטרה להוסיף לעצמי כמטפלת כלים ותהליכים של התבוננות פנימית וריפוי. בתום הקורס הייתי כמה צעדים קדימה.
ענת טל, עובדת סוציאלית

קורס מצוין, המורה מאד מקצועית. הקורס אפשר לי לעשות תהליך אישי, משחרר ומרפא. רונית מעבירה את החומר בצורה בהירה, בסבלנות, ובנעימות.
אילנה ארץ, דיאטנית קלינית ומנחת NLP

רונית היא מקצועית, מובנת, מעבירה את כל החומר בצורה ברורה. מאפשרת מספיק זמן לתרגול ולשאלות. עונה על כל שאלה באורח רחב ובנועם ומדגימה בכל הזדמנות. העניקה ארגז כלים ענק.
מוריה רובין קסוס, מנחה וטרינרית NLP

הקורס מעולה ותרם לי להבנה רחבה ועמוקה. קיבלתי הבנה וכלים רבים לטיפול בטראומות וחרדות. הדוגמאות הרבות שרונית מביאה מתחום הטיפול המעשי תורמים להבנה.
יהודית מנדל, מאמנת אישית

מה כוללת ההכשרה?

 • לוגו-טראומה12 מפגשים שבועיים של 5 שעות חווייתיות מלאות.
  סה"כ 60 שעות מלאות (80 שעות אקדמיות).
  המפגשים כוללים 2 מפגשי מבוא העוסקים ביסודות NLP ההכרחיים להסמכה כגון: הנחות יסוד, עוגנים, נקודות מבט יחסיות, תת אופנויות ומילטון מודל.
 • ליווי 10 תהליכי פרקטיקום ו-2 מפגשי סופרויזן קבוצתיים
 • תעודת התמחות בטראומה מטעם מכללת NLP לשם שינוי.

pdfIcon-300x277להורדת ערכת המידע המלאה על
קורס ההתמחות
למטפלי NLP בטראומה לחץ כאן

המחזור הקרוב יפתח ב- 12בספטמבר 2016.
בימי ב' משעה 9:00 עד 14:00
+ כיתת תרגול בימי א' מ 17:00 עד 20:00.