להרחיב את התודעה – להרחיב את ההצלחה

בין החלק המודע לחלק הלא-מודע ישנה תקשורת קבועה, דרך שלמדנו פעם לחבר ביניהם, וכל עוד אנו חיים ועוברים את האירועים שבחיינו בדרכים הרגילות לנו, אנו פועלים על העולם בדרכים הקבועות שלנו (יש יאמרו: המקובעות שלנו)..

דרך השימוש במיומנויות השפה של ה NLP, כפי שההיפנותראפיסט מילטון היה משתמש בהן – אנו מתחילים לשחרר לאט לאט את החיבור המקובע הזה וליצור שם יותר אפשרויות, ליצור חיבורים חדשים, מיוחדים, שונים, כאלו שיוצרים מצבי תודעה – הלכי רוח אחרים.

עכשיו, כדאי לנו להבין שביום יום אנו חיים וחווים את אותם מצבי תודעה והלכי רוח קבועים שיש לנו, שאנו רגילים אליהם. בדיוק בשביל זה אנו יוצאים לחופשות – שמשנות את הלך הרוח שלנו, או עושים כל מני פעולות שמשנות לנו את הלכי הרוח.

כך שבעצם היכולת לשנות את הלכי הרוח או מצבי התודעה שלנו, הינה יכולת הקיימת בתוכנו מגיל צעיר ביותר. הבעיה נוצרת כאשר אנו חושבים שהשינוי הזה נוצר רק ובעיקר ע"י גורמים חיצוניים ואנו מתחילים לפתח סוג של תלות חשיבתית בגורמים החיצוניים הללו.

תחשבו לרגע על עצמכם והחיים שלכם – כמה אנשים אתם מכירים שצריכים לשתות כדי להשתחרר? או לנסוע לאן שהוא רחוק כדי לצאת לחופש ולייצר שקט בראש?
אילו פעילויות אתם עושים כדי ליצור לעצמכם את הפסק זמן המחשבתי, החופשה הפנימית, השקט בראש?

האמת היא שיש תהליכים שונים שבהם אנו יכולים לחוות הלכי-רוח ומצבי תודעה שחווינו בעבר ללא שימוש בחומרים ו/או גורמים חיצוניים.

ע"י הכרות עם העוגנים שלנו (אותם הכפתורים הפנימיים שמעוררים בנו הלכי רוח כאלו ואחרים) והזכרונות של אותן הסיטואציות שבהן הרגשנו הלכי-רוח ומצבי תודעה אחרים
אנו יכולים לעורר את אותו מצב תודעתי שהיינו בו אז, ולשנות הלך-רוח – אנשים קוראים לזה טראנס. ובכן, אנו כל הזמן בטראנס – ואנו עוברים מטראנס אחד לטראנס אחר..

טראנס הוא: מצב של ריכוז בפעולה מסויימת,  ואז כשאני מתחבר לטמבליזיה ו"מכבה" את המיינד לכאורה, זה טראנס אחר, ואז אשתי נכנסת הביתה ועולות בי כל מני תחושות ומחשבות (מי לחיוב ומי לשלילה) זהו טראנס שלישי, ואז הטלפון מצלצל ואנו מתחילים לשוחח עם מישהו בטראנס רביעי, ולרגע אנו נזכרים במשהו ששכחנו והמחשבות שלנו נודדות – כמובן זהו טראנס חמישי – וכך אנו עוברים מטראנס לטראנס או ממצב תודעה אחד למשנהו…

החוכמה הגדולה היא להיות קודם כל ערים למצבי התודעה השונים שלנו, והדרכים השונות שלנו להתחבר אליהם ולשנות את המצב התודעתי שלנו בכל רגע נתון בהתאם למטרה שלנו.

כאשר מתחילים לשחרר את החיבור המקובע בין המודע ללא-מודע, מתחילים ליצור התרחבות של התודעה, מתחיל טראנס חדש של יצירתיות ומשם יצירה של חיבורים חדשים… שמאפשרים לנו להתמקד מחדש על רעיונות חדשים בכיוונים חדשים ולהתחבר לכל המשאבים הפנימיים שלנו שיכולים לעזור לנו בכל רגע נתון שבו אנו זקוקים לו.

היכולת הזו היא היא אשר יוצרת אצלנו את הגמישות ויכולת התרחבות התודעה אל עבר מקומות חדשים, על עבר טראנסים חדשים יותר אפקטיבים לחיינו.

משחקי התודעה הללו, שבהם אנו משחררים את הקיבעון ומרחיבים את התודעה קיבלו שמות שונים במרוצת השנים, ולא משנה באיזה שם נקרא להם – הם עדיין יהיו תהליכים שאנו עושים לעצמנו, לפעמים בעזרתם של אנשים אחרים או חומרים חיצוניים לנו – אך תמיד זה בשליטתנו, בין אם אנו ערים לכך או לא.

היכולת שלנו ליצור לעצמנו משחקי תודעה כאלו ולהתחיל לשנות, לשחרר מעט את החיבור, ליצור התרחבות התודעה ואז מיקוד בכיוון חדש, בצורה חדשה – המאפשרת לנו ללמוד דברים חדשים בדרכים שונות, לשנות עוגנים ולעשות חיבורים חדשים במקומות שבעבר הם לא היו קיימים.

ברגע שאנו מבינים כיצד ליצור חיבורים חדשים,  אנו יכולים להתחיל להתחבר למשאבים קיימים ולחבר אותם לעתידים אפשריים, ובכך ליצור מסלולי תודעה חדשים.

עכשיו, תחשבו על המצב התודעתי שלכם ברגע זה. האם הוא מצומצם להלך רוח אחד או מורחב לכל האפשרויות האפשריות ברגע נתון אחד?

ככל שתרחיבו את המצב התודעתי שלכם – כך תטפסו הלאה במעלה ההתפתחות האנושית שלכם וביכולת שלכם להיות גמישים, יצירתיים ובעלי תושיה רבה בכל האירועים בחייכם.

קדימה הצלוח'ס
מיקי

אנשים שנהנו מהמאמר הזה קראו גם את הפוסטים הבאים:

Comments

comments

4 תגובות על להרחיב את התודעה – להרחיב את ההצלחה

 1. מאת עדן‏:

  וואו כל כך נכון הלוואי שדרך זו תופץ ויותר ויותר אנשים יפעלו כך עולמנו יראה אחרת …
  עוזר לי מאוד וגם עקרונות של הסוד להצלחה שפרסמת אשמח לקבל עוד טיפים במיילים ואת המשך העקרונות 3,4,5

 2. מאת הרב ד"ר שמואל קדמי‏:

  מיקי יקר , איש טוב.
  אתה חפץ כל כך בטובת הזולת וברצון כה גדול להעניק ולהשפיע , כמו נר לאחד , נר לאלפים. חוק התרה הקדושה שהינו המציאות האמיתית, המוסר העליון, קובע כלל של "מידה כנגד מידה" ובכן, מי שמשפיע טוב הוא נוטל ,כפי שראוי להיות, לפני כולם, וכנגד כולם !!
  אני רוצה מאוד לברך אותך על פעלך, כראוי על פי הכלל הנ"ל, ובפשטות לענות , אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *