לימודי NLP | קורס NLP

והכשרות נוספות במכללה הצטרפו אלינו ביצירת עולם טוב יותר

ב"ש והדרום

רמת גן והמרכז

חיפה והצפון

היעוד שלי זה להעיר ולהאיר את העולם מבפנים, בשביל זה ייסדתי את מכללת NLP לשם שינוי כדי שנוכל להתעורר ולהאיר מבפנים החוצה וללמד אחרים לעשות אותו הדבר בואו הצטרפו אלינו ויחד נביא אור גדול לעולם

מיקי ברקל

מה הם לימודי NLP?

NLP הם ראשי תיבות של Neuro Linguistic Programming ובעברית נל"פ – ניתוב לשוני פיזיולוגי. זהו מודל לתקשורת בין אישית ותוך אישית (האדם עם עצמו), שהחל להתפתח בארצות הברית בשנות השבעים של המאה הקודמת. 
בשיטה תלמדו כיצד התקשורת (L) משפיעה על המחשבות, הרגשות וההתנהגויות (N) ואיך דרך זה ניתן לשנות הרגלים דפוסים ואוטומטים בקלות יחסית.

בכל פעם ששואלים אותי מה זה בכלל NLP, זה מזכיר לי שפעם סיפר לי זקן חכם שכל מה שאני צריך כדי להצליח זה:
א. לדעת איך להשתמש בראש שלי
ב. להשתמש בו.

היום רובנו משתמשים בראש, אבל כדי לדפוק איתו על הקיר כי לא הולך לנו כמו שאנחנו באמת רוצים שילך לנו.

אז מה זה ה-NLP הזה בכלל? אם עדיין לא שמעתם על NLP, הסיכוי הוא די גדול שתשמעו על זה בקרוב (למען האמת, עכשיו שאתם קוראים את זה, הסיכויים שתשמעו על NLP בתקופה הקרובה גדלים עוד יותר – זו דרך אחת שבה עובד השכל) רובנו עוברים את החיים מבלי להרהר יותר מדי על מה שעובר לנו בתוך הראש (אולי חוץ מאותם הפעמים שבהם כן, אבל אז זה רק מתוך תקווה שדברים יפעלו אחרת).

לצערנו השכל והגוף מסופקים לנו בלי ספר הנחיות כיצד להפעילם וכאשר אנו שואלים בעניין אומרים לנו שזהו עולמם של כל מני פסיכו-משהו למיניהם השונים ולדעותיהם השונות עוד יותר.
ואף על פי שיכול מאוד להיות שרובם גם לא טועים, זה לא עוזר לנו במיוחד.

למה כדאי ללמוד NLP?

"השכל שלכם עובד יותר מהר ממה שאתם חושבים!" (ריצ'רד בנדלר)
המיסדים של ה-NLP בחרו במבט פרגמטי על הדברים ואמרו: "זהו השכל שלך, אם לא תדאג לו – אל תצפה שמישהו אחר ידאג." הם גם גילו דגם פעולה של השכל, שהוא גם ישיר וגם פרקטי – ואולי ההתחלה של חוברת הנחיות למשתמש בראש.

ניתן לדמות את השכל לזרנוק מכבי אש אשר פתוח בעוצמת מים אדירה ויורה לכל הכיוונים כל עוד אין מי שיכוון אותו לכיוונים שאליו אנו שואפים להגיע.

שיטת ה-NLP מציעה דרך, שיטה, אופן הסתכלות ואוסף גדול של כלים וטכניקות בשביל לתפוס את הזרנוק הזה ולכוון עימו לכיוונים שאנו כן רוצים לכוון.

השכל הוא דבר מורכב ביותר, ולכל אדם יש את השכל המיוחד שלו והדרך המיוחדת שלו להתייחס/לראות את העולם. לכל אחד ה"תוכנות" השונות, הסרטים השונים ותבניות החשיבה היחודיות לו, זה מה שעושה אותנו כל כך מורכבים וכל כך יחודיים.

אם השכל שלנו היה מחשב אז: 
יש לנו תוכנות אינטראקטיביות – כאלו שאנו שולטים בהן (התנהגויות, מחשבות וכד´)
יש לנו תוכנות אוטומטיות – שאנו לא שולטים בהן (מערכת הרביה, מערכת העיכול וכד´)
ויש לנו תוכנות סוררות – אנו גם לא שולטים בהן וגם לא רוצים אותן (כגון התפרצויות כעס, הרגלים הרסניים, ביקורת עצמית חריפה וכד..)

ה NLP בהיותו דגם, הוא נותן מספר כלי עבודה מתודולוגים, אשר מאפשרים לכל אחד אם לא להבין איך עובד השכל, בהחלט לשחק מעט עם התוכנות השונות שבו.

ניתן לומר שבשימוש ב NLP ניתן לשדרג את מערכת ההפעלה של המוח – כך שיהיה ניתן לשדרג את התכנות האינטראקטיביות, לחזק את האוטומטיות ולשנות/לטפל בתכנות הסוררות.

כאשר בחיינו אנו לא מגיעים לתוצאות שאנו רוצים להגיע, בא ה-NLP ומציע אפשרות וכלים לבחון מה מונע מאיתנו להגיע לתוצאות הללו ואיך ומה אנו יכולים לעשות בכדי לשנות, להתאים, לשפר, לחזק בכדי להגיע אל התוצאות המבוקשות בחיים.

מה הן ראשי התיבות של NLP:

Neuro – זהו החלק הפיסיולוגי, הנוירולוגי – כל מה שקורה בגוף ובמוח. והכוונה היא להתנהגויות, רגשות ומחשבות
Linguistic – זהו החלק של השפה – המחשבות שלנו, התקשורת שלנו עם אחרים ועם עצמנו
Programing – זה החלק של ה"תכנות" – דפוסי התנהגות, הרגלים, דפוסי חשיבה, אוטומטים ועוד…

אחת ההגדרות של הנל"פ אומרת:
החקר של השימוש בתקשורת, על מנת להשפיע על מחשבות, רגשות והתנהגויות. ודרך זה לשנות הרגלים, דפוסים ואוטומטים לא רצויים.

בין השימושים הרבים בטכניקות ומיומנויות השיטה ניתן להשתמש ב NLP בתחומים של:
מכירות
שירות
ניהול מו"מ
ניהול ומנהיגות
מצוינות בספורט
זוגיות ומע´ יחסים מוצלחות
טראפיה וטיפולים הוליסטים
מצוינות בתקשורת האישית והבינאישית
להצלחה בחיים ולהתפתחות אישית במישורים שונים.
ועוד ועוד ועוד ועוד …

למה שתלמדו NLP אצלנו?

"מכללת NLP לשם שינוי – הצלחה במחשבה תחילה" היא המכללה המובילה בהכשרת מנחי ומאמני NLP באישורו של מייסד השיטה, ד"ר ריצ'רד בנדלר. 

המכללה שואפת להטמיע באמצעות לימוד ה NLP את הכלים והמיומנויות לאורח חיים מודע יותר, מעצים יותר לכל אדם וכל משפחה בארץ ובעולם.

המכללה מקדמת חדשנות בתחום ה- NLP ובנוסף על קורסי האומן הרב אומן והמאמן בשיטת ה- NLP, ניתן ללמוד התמחויות שונות כגון: טיפול בדמיון מודרך, טיפול בטראומה, טיפול בפסיכו-מטפוריקה, טיפול בטכניקת IEMT ועוד.

כמו כן, זהו הבית להרצאות, הדרכות, ימי עיון ותהליכי אימון לתקשורת, השפעה ושינוי בתחום העסקי לפיתוח מנהלים ואנשי שיווק, ולהדרכת אנשי מכירות ואנשי שירות לקוחות.

הכשרות המכללה:

הכשרת מומחי NLP

מסלול ההכשרה המקיף בארץ, שילמד אתכם את כל מה שעליכם לדעת כדי לעבוד עם עצמכם ואחרים.

הכשרת מאמני NLP

קורס הכשרת מאמנים בשיטת ה NLP היחידי בישראל שגם מוכר לשכת המאמנים הישראלית וגם נותן תעודה של ד"ר בנדלר.

הכשרת מטפלי IEMT בכירים

ללמוד לעבוד עם טראומות, PTSD, סיוטים, שנאה עצמית, כעסים, אשמה, כאבים כרוניים ועוד הרבה בשיטה שהפכה להיות אחת השיטות המהירות לשחרור בעיות רגשיות כרוניות.

הכשרת מטפלי פסיכו-מטפוריקה

השיטה שתלמד אתכם לנווט במרחבי הנפש, ולתקשר ישירות עם תת-המודע בשפה המטאפורית שלו. ומיומנויות Clean Language

מנחי Imagineering

בואו ללמוד איך תבנו תהליכי מדיטציה ודמיון מודרך בשימוש בטכניקות ההיפנוטיות של מילטון אריקסון - ללא היפנוזה! ותייצרו דיסק מדיטציה אישי

הכשרת מנחי דיוק ליעוד

לכל אדם יש את היעוד האישי שלו, מנחי מציאת יעוד לומדים כיצד לעזור לעצמם ולאחרים למצוא את הייעוד האישי שלהם וכיצד ליישם אותו בחיים.

לקבלת הצעת מחיר ותקשורת ראשונית השאירו פרטים

  *שם מלא

  * טלפון

  אני מעוניינ/ת ב-  כתובת
  סניף מרכז: מכללת NLP לשם שנוי בצלאל 7, רמת גן
  סניף דרום: הרצל 2,באר שבע
  טלפון
  פקס
  דואר אלקטרוני
  Close Menu
  ×

  Cart