מקרי אירוע על ההבדל בין תהליך הנחיית NLP קלאסי ותהליך אימון NLP

תהליך אימון NLPמנחי NLP מוצלחים רבים הרוצים להרחיב את העשייה המקצועית שלהם ולייצר שינויים מקיפים יותר בחייהם של לקוחותיהם, פועלים בחוכמה כשהם שואלים את עצמם, במה תהליך אימון המבוסס NLP שונה מתהליך הנחיית NLP קלאסי ומדוע חשוב שהם יוסיפו אותו לסל הכלים שלהם. במאמר הבא נציג שני מקרי בוחן ונתמקד דרך הדוגמאות בהבדלים העיקריים ובערך המוסף שכישורי אימון NLP יכולים לתת למנחי NLP קלאסי.

מקרה בוחן ראשון

נדב, אבא ל-2 ילדים בן ובת בגילאים 6 ו 8, הגיע לפגישה איתי, ולשאלתי – מה הביא אותו אלי?
ענה: "אני חווה חוסר סבלנות כלפי הבן שלי ובגלל זה אני כל הזמן רב איתו. זה מוביל לעימותים גם עם אשתי ולאווירה מאוד לא נעימה בבית. נמאס לי מזה, אני חייב לשנות את המצב הזה"
לשאלתי מה הוא מבחינתו המצב הרצוי, אמר: "אני רוצה להרגיש קבלה, סבלנות ולהתנהג בהתאם עם הבן שלי"

בשלב הזה תשאלתי אותו בהתאם ל"שאלון תוצאה מעצימ"ה" (למי שלא מכיר NLP עדיין, שאלון תוצאה מעצימ"ה הינו שאלון שעוזר למנחה ה NLP לבנות באפקטיביות עם המונחה הגדרה לתוצאה ספציפית, אשר תעצים את המונחה להשיג אותה מ.ב.). התשאול כיוון אותו להתמקד בהקשר ספציפי וליצור לעצמו תמונה עתידית בראש של איך הוא רוצה להרגיש ולהתנהג אחרת באותה הסיטואציה. השאלון גם חיבר אותו למשאבים שיש לו, עשה בדיקה של איך ישפיע השינוי עליו ועל הסובבים אותו, יצר בהירות סביב הסיבה שבגללה חשוב לו לעשות את השינוי, מה יקרה אם לא יעשה את השינוי ועוד שאלות המאפשרות להבין דברים נוספים וחשובים לתהליך השינוי עצמו.
הדבר נפלא בשאלון, שבזכותו אני כל כך אוהבת אותו, זה שהרבה פעמים תוך כדי התשאול, האדם מגיע לתובנות שעצם הערנות להן מחוללת כבר את השינוי בתוכו. הוא יכול כבר לדמיין את עצמו מרגיש אחרת ומתנהג אחרת ויכול להגיע להחלטות משמעותיות בחייו.
במקרה של נדב, הייתה שם גם תובנה וגם החלטה בנוסף להופעת רצון חזק וידיעה בדיוק איך הוא היה רוצה להיות ולהתנהג עם בנו.

"אבל" הוא אמר, "איך אני אשנה את ההתנהגות הזו, אני כל כך רגיל אליה, אני לא ממש שולט בזה, זה אוטומטי לגמרי. ומה שיותר מרגיז זה שגם בצורה מסוימת הפכתי לאבא שלי".

בשלב זה נכנסנו לתהליך הנחיית NLP קלאסי. הנחתי אותו בתהליך שניקרא – 'מחולל התנהגויות חדשות', בו הוא מתקין לעצמו דפוס התנהגותי חדש, שאותו הוא יקיים בסיטואציה הספציפית וגם בכל הסיטואציות הדומות העתידיות באופן אוטומטי.

אחרי שבוע חזר אלי נדב בשיחת טלפון, כשכולו נלהב ושמח ואמר: "את לא מאמינה, זה עובד ממש כמו קסם! יש לי הרבה יותר סבלנות, הריבים בבית כמעט נעלמו, האווירה הרבה יותר חיובית ויש לי המון סבלנות לבן שלי….", חייכתי ואמרתי לו: "אני מאמינה, ככה זה עובד" 🙂

במפגש חד-פעמי של שעה ורבע בהנחיית NLP קלאסי, וכמו פלא, נוצר שינוי רגשי-התנהגותי, עם אוטומט חדש, הרבה יותר בריא ואפקטיבי למערכת היחסים של נדב ובנו.

מקרה בוחן שני

במקרה אחר הגיע אלי ירון – נשוי +3, על רקע של קונפליקט גדול עם אשתו שהפך גם לקונפליקט ותסכול גדול מאוד בתוכו.

בשיחה המקדימה הוא סיפר שחייו אינם מאוזנים, הוא עובד הרבה שעות, כמעט ולא נימצא בבית בשעות העירות של הילדים, מעט מידי זמן מושקע בזמן איכות של הזוגיות, לא מגיע לעשות ספורט, אוכל בצורה לא סדירה וגם עלה במשקל. פעם היה עושה ספורט ועכשיו הוא רק מפנטז על זה… הוא מתוסכל מאוד והתסכול הזה משפיע לרעה בעיקר על הזוגיות שלו. התסכול הגדול שלו נובע מתוך זה שהוא מרגיש שהוא חייב שינוי בחייו, ואין לו מושג מאיפה ואיך מתחילים, מה שמחזיק אותו בתוך התסכול כי החיים ממשיכים להתדרדר והוא לא פועל ליצירת שינוי כלשהו.

אחרי תשאול והבהרות נוספים – היה לי ברור שזהו מקרה של תהליך אימון אישי, חוסר במטרות ובמיקוד בתחומים רבים בחייו, חוסר איזון וכשעל הכל יש את העננה של התסכול הנובע ומתחזק את המצב.

עשינו הבהרת ציפיות והסכמנו על התהליך ויצאנו לדרך…

כחלק מתחילת תהליך אימון NLP, עשינו בירור ממוקד וירון החליט מהו התחום הראשון שאם הוא יעשה בו שינוי זה, ישפיע במיידי על תחומים אחרים בחייו.

התחום שבחר להתחיל בו, היה מקום העבודה שלו.

בתהליך אמיץ, החלטי ואקולוגי עבורו (מבחינת ה NLP הכוונה באקולוגי היא שזה לא פוגע בו, לא פוגע בסובבים אותו ולא פוגע בסביבתו מ.ב.) הוא הציב לעצמו מטרה לשנות דברים במקום העבודה שלו באופן בו יוכל להמשיך להתפרנס באותה רמת הכנסה אך בתנאים טובים יותר, כלומר בפחות שעות עבודה.

תוך כדי תהליך שחיבר אותו להלכי-רוח אפקטיביים עבור המטרה שלו, בנינו תכנית עבודה בה היו יעדי תוצאה ויעדי עשייה מדידים.
נפגשנו פעם בשבוע לפגישות של כשעה. בכל פגישה הוא דיווח על הצלחות והתקדמות על פי התוכנית, ובמקומות שבהם לא התקבלה תוצאה רצויה שהגדרנו בתכנית מראש, בדקנו מה הייתה הסיבה, מה אפשר לעשות אחרת או איזה שינוי רגשי-התנהגותי יאפשר לו להתקדם הלאה לשלב הבא.

תוך תהליך אימון NLP, ירון למד, הפנים ויישם כלים רבים שעזרו לו לעבור את התהליך מתוך גישת ההצלחה ותוך הנאה וסיפוק מרובים.

עם התקדמות בהשגת המטרה הראשונה – שינוי תנאי העבודה, ירון גם הציב לעצמו מטרות נוספות בתחומים נוספים בחייו.

אחרי 4 חודשים של תהליך אימון NLP, ירון שינה את שעות עבודתו, התחיל לבלות יותר זמן איכות עם המשפחה, התחיל לעסוק בספורט באופן קבוע ולאכול סדיר. הוא אפילו מצא את הזמן לעסוק בתחביב שתמיד חשב שיהיה לו זמן עבורו רק כשייצא לגמלאות. 🙂
כך בעצם נראה תהליך אימון NLP אשר מכוון לאימון Life Coaching.

איך משלבים NLP קלאסי באימון NLP

2 מקרי הבוחן הללו ממחישים בצורה פשוטה את הבדל בין תהליך הנחיית NLP קלאסי לתהליך אימון NLP.

אחרי האבחון הראשוני, כשמחליטים באיזה תהליך נפעל ומשתפים את הלקוח, יוצאים לדרך:

  • בתהליך הנחית NLP קלאסי – עובדים על שינוי רגשי-התנהגותי בהקשר ספציפי ממוקד. התוצאה היא מיידית.
  • בתהליך אימון NLP – המתאמן עובד על השגת מטרות עתידיות מדידות בתחום אחד או יותר בחייו.

בקורס מאמן NLP במכללת NLP לשם שינוי – אנחנו עובדים על פי מודל אימוני אפקטיבי במיוחד שנבנה מתוך שנים של ניסיון ע"י מייסד המכללה, מיקי ברקל, ואושר ע"י ד"ר בנדלר, מייסד השיטה.

המתאמן קודם כל מתחבר לחזון, חזון ערכי – הלך-רוח מעצים, אשר ישמש כנקודת מוצא מזינה לכל התהליך אימון ה NLP. ואז הוא מציב את המטרות הרצויות לו דרך תהליך תשאול מטרה מעצימ"ה. מתוך כך אנו יוצרים תכנית עבודה עם יעדי עשיה ותוצאה מדידים הנגזרים מתוך המטרה המעצימה ובונים מערך בל"א (בקרה להצלחה אישית) אשר מזין את כל התהליך בהיזון חוזר (פידבק). זו גם הסיבה שבחרנו לקרוא לתהליך הזה: "מטריצת היזון".

הבניה זו יוצרת מבנה אשר מזין את התהליך משני הכיוונים.

תוך כדיי המפגשים מנחים את המתאמן גם בתהליכי NLP קלאסי בכל הקשר בו יש מעצור רגשי או תקיעות התנהגותית ורוצים ליצור בו אוטומטים חדשים ואפקטיביים יותר כלפי המטרות.

כמו כן המתאמן לומד טכניקות וכלים איך לנהל אל עצמו מול המטרות שלו בגישה של הצלחה.

קורס ההשלמה למאמן מיועד לבוגרי קורס אומן NLP, ומכשיר אותם להיות מאמני NLP מקצועיים. להשתמש בכל המיומנויות הנלמדות בקורס אומן ה NLP, לרכוש מיומנות נוספות התואמות את העבודה ברמה הוליסטית יותר גם עם מבנה וגם עם תוכן.

אחד מתפקידי מאמן ה NLP, תוך כדי תהליך האימון, הוא להעצים את המתאמן באופן כזה שהוא גם יאמין בעצמו ויתחבר למשאבים שלו כך שהוא יוכל לחולל בעצמו את השינויים הרצויים לו בחייו.

להיות מאמן NLP זה לא רק מקצוע שאפשר להתפרנס ממנו בכבוד, זהו ייעוד, זאת שליחות וזו הזדמנות ליצור שינויים מקיפים יותר והוליסטיים יותר בחייהם של הלקוחות ושל עצמנו.

אנשים שחשוב להם לעזור לאחרים להאמין בעצמם ולחולל שינויים בחייהם מסמנים לייק על המאמר, משתפים אותו עם חברים ומגיבים כאן למטה, כי נשמח לשמוע מה דעתכם עליו.

שרה'לה כספי
מרכזת ומלמדת תחום אימון במכללת NLP לשם שינוי.
מאמנת בכירה MCIL ומדריכת מאמנים מוסמכת.

אנשים שנהנו מהמאמר הזה קראו גם את הפוסטים הבאים:

Comments

comments

תגובה אחת על מקרי אירוע על ההבדל בין תהליך הנחיית NLP קלאסי ותהליך אימון NLP

  1. מאת נסים בהר‏:

    מאמר נפלא למדתי ממנו המון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *