מהו דמיון מודרך אריקסוניאני – Imagineering?

דמיון מודרך מילטון אריקסוןדמיון מודרך היא טכניקה טיפולית המתבססת על תקשורת עם תת המודע. באמצעות טכניקה זו נוכל לצאת למסע בדמיון כשבמסע יוביל אותנו מנחה, שמקריא עבורנו סיפור, המאפשר לנו להירגע, להתחבר אל תת המודע ולקבל ממנו מסרים שיכולים לסייע לנו בדרך שלנו להגשמת המטרות שלנו.

איינשטיין אמר: "דמיון חשוב יותר מידע. ידע הוא מוגבל, דמיון הוא אינסופי."

בתהליכי עבודה עם דמיון מודרך נוכל להגיע למחוזות רבים שיוכלו לסייע לנו להתקרב אל עצמינו. כמו למשל: לפתור מצוקות מהעבר, לבנות תמונת עתיד רצויה, למצוא דרך וכיוון, לחזק משאבים שכבר נמצאים בתוכנו ולפתור קשיים.

הרגיעה שנוצרת בעת כניסה להרפיה בתהליך מאפשרת ל"השתיק" את המודע ולאפשר רגיעה ושלווה והבנה של דברים החוסמים אותנו בדרכינו באמצעות תת המודע.

ד"ר מילטון ה.אריקסון היה פסיכולוג ופסיכיאטר נערץ בארה"ב ונחשב לאבי תורת ההיפנותרפיה. למרות היותו משותק בכל חלקי גופו למעט ראשו ולמרות שהדיבור שלו היה קצת קשה להבנה הוא ידע לשלב בתוך השיח שלו עם מטופליו הלך רוח שהילך עליהם קסם. לאט לאט ובלי להרגיש השיחה עמו יצרה תחושה מדיטטיבית. יחד עם זאת, תיבל אריקסון את דבריו במיני מטבעות לשון ומטאפורות שהשפיעו על תת המודע של המטופל ויצרו שינוי מחשבתי ותודעתי וכך סייעו בפתרון קשיים ומצוקות.

חוקרי ה NLP גרינדר ובנדלר צפו באריקסון ובגישתו הבלתי קונבנציונלית ובאמצעות צפייה באופן האינטואיטיבי בו עבד יצרו את הכללים שמסייעים לנו עד היום בטיפול והנחייה באמצעות NLP.

אריקסון חלה בגיל 17 במחלת הפוליו ונהיה משותק בכל גופו. מצבו היה כה קשה עד כדי כך שהוא שמע את הרופא שלו אומר לאמו כי לא ישרוד את הלילה. בזכות היותו משותק יכול היה אריקסון להתבונן בתנועות הגוף, בהבעות ולשמוע את טון הדיבור של בני האדם סביבו. הוא הצליח להירפא באופן חלקי (יכול היה להשתמש בראשו וידיו ותקופה מסוימת גם ללכת) והידע שצבר מהתבוננות ובאמצעות ניסיונו ליצור שליטה בגופו סייעו לו בעבודתו הייחודית עם מטופליו. אריקסון היה אמן בסיפור סיפורים וביכולת לדבר עם כל אחד ממטופליו בשפתו, באופן בו יכול היה ליצור תקשורת טובה גם עם אנשים שמטפלים אחרים אמרו נואש לגבי הטיפול בהם.

הדמיון המודרך המבוסס על שיטתו של אריקסון משלב בתוך הסיפור הלוקח אותנו למסע בדמיון, תבניות לשון ודרכים מרתקות להשתמש בכוחו של הדמיון לסייע לנו להגיע רחוק.

מוזמנים לצאת איתנו למסע לרכישת כוחות הריפוי המרתקים והאינסופיים של הדמיון.
ניתן לעשות את זה במסגרת קורס האומן במכללת NLP לשם שינוי, בו לומדים גם דמיון מודרך (ומקבלים תעודת מנחה שלב 1).

DimyonBanner_001מי שחשוב לו להפוך למנחה בדמיון מודרך אריקסוניאני
ובקלות לעזור ללקוחות שלו לחוות רגיעה ושחרור
וליצור שינוי פיזי והתנהגותי דרך חיבור לתת המודע – מוזמן להתמחות
בהנחיית דמיון מודרך בגישה האריקסוניאנית – Imagineering, יכול לעשות את זה בקישור הזה.

אלה גבאי
NLP Master Practitioner
מחברת הספר "מדיטציה לכל סיטואציה – 64 מסעות בדמיון מודרך בהשראת ספר התמורות הסיני"

 

אנשים שנהנו מהמאמר הזה קראו גם את הפוסטים הבאים:

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *