דמיון מודרך – תפקידו של תת המודע בהצבת מטרות

תפקידו של הדמיון בהצבת מטרותכוחו של התת מודע ושל הדמיון המודרך התגלו אליי במלוא עוצמתם במהלך סדנת התפתחות שערכתי לנשים, שרובן היו אמהות לילדים קטנים.

במהלך הסדנה נתבקשה כל אחת מהנשים לבחור מטרה שעליה היא מעוניינת לעבוד. המטרות התמקדו בפרויקטים לביצוע כמו: הקמת מרכז רוחני, כתיבת ספר, פתיחת סדנה וכדומה.

לאחר מכן העברתי סשן בדמיון מודרך שבו מתוארת סיטואציה בה כל אחת נכנסת למכונית, בוחרת יעד לנסיעה, מה היא לוקחת למסע ויוצאת לדרך. בדרך כל אחת יכולה להתמלא בכוחות שונים בתחנת הדלק וגם להתמודד עם מכשולים שקורים בדרך. בהדמיה ניתנה מטאפורה להצבת מטרה בדומה למסע ממקום למקום.

מעניין היה לגלות שכל הנשים הציבו בזמן הרפיה מטרות שונות מאלה שהוצבו ללא הרפיה. המטרות שהציבו בזמן הרפיה (כלומר דרך תת המודע שלהן) היו: להיות בטבע, זמן לעצמי, להיות יותר עם בן הזוג או המשפחה, ליהנות ולמלא מצברים ולקבל השראה, שקט ושלווה.

מטרות המודע דברו על עוד משימות לביצוע, עבור נשים שהיומיום שלהם היה עמוס לעייפה גם ככה בין עבודה וגידול ילדים.

מטרות תת המודע דיברו על מנוחה, מילוי מצברים, על להיות כאן ועכשיו וליהנות מהרגע ואף אחת מהן לא עסקה במשימות לביצוע.

מעניין היה לראות את הדואליות שאנו משדרים פעמים רבות בין הצורך שלנו בחברה תחרותית להשיג עוד ועוד ולהיות מודל להצלחה ובין הרצון של תת המודע פשוט להיות בנינוחות. חיבור לתת המודע שלנו הוא חיוני על מנת לחיות חיים טובים ומיטיבים, לא על מנת למנוע מאתנו להשיג את מה שאנחנו מעוניינים להשיג, אלא כדי להזכיר לנו בשביל מה באמת אנחנו כאן. וגם כדי לתמוך בנו בדרך ולהבין מה הם הצרכים האמתיים שלנו.

מכירים את זה שכשחוזרים מחופשה, פתאום מצליחים לעשות בקלות את כל מה שלא הצלחנו להזיז לפני כן? מכירים את זה שכשאנחנו תקועים בנושא מסוים, אנחנו מניחים לו ופתאום מקבלים תובנה לגביו?

כשבוחנים כיצד רעיונות נוצרים אפשר לראות כי חשוב לתת לרעיון להתבשל בשקט ולא מתוך לחץ. ולכן השילוב בין השניים: המנוע של המודע עם הקשבה לצרכים של תת המודע, הם השילוב המושלם לחיות את החיים ובמלוא עוצמתם.

מניסיוני האישי אני יכולה לומר כי חיבור לתת המודע ועבודה עם דמיון מודרך, מסייעים לי להיות יותר שלמה עם עצמי, יותר מחוברת לצרכים ולרצונות שלי, לקבל את מה שלא ברור לי למה הוא מניע אותי ובסופו של דבר להגשים את החלומות שלי.

DimyonBanner_001מי שחשוב לו להפוך למנחה בדמיון מודרך אריקסוניאני – IMAGINEERING
ובקלות לעזור ללקוחות שלו לחוות רגיעה ושחרור
וליצור שינוי פיזי והתנהגותי דרך חיבור לתת המודע – מוזמן להתמחות
בהנחיית דמיון מודרך בגישה האריקסוניאנית, יכול לעשות את זה בקישור הזה.

אלה גבאי
NLP Master Practitioner
מחברת הספר "מדיטציה לכל סיטואציה – 64 מסעות בדמיון מודרך בהשראת ספר התמורות הסיני"

אנשים שנהנו מהמאמר הזה קראו גם את הפוסטים הבאים:

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *