בשבילי הדמיון – חוויה של דמיון מודרך אריקסוניאני

בשבילי בדמיון | דמיון מודרך אריקסוניאנימנחים, מורים ומטפלים מגלים היום עד כמה חשוב שיהיה להם בארגז הכלים, כלי שיאפשר להם לעזור לאנשים להירגע ולהשתחרר, כלי שיאפשר להם "לנקות את הראש" מכל הרעשים (לעצמם וללקוחותיהם), כלי שייקח אותם אל מעבר לסביר ולמוכר.

במיוחד כשמבינים שכחלק מהאחריות ללקוחות שלנו, עלינו להיות מסוגלים בעצמנו להשתחרר מטרדות היומיום, להכין עצמנו לעבודה ולהיות ממוקדים שם עבור הלקוח – בין אם הוא תלמיד, מתאמן או מטופל.

לא פעם, כשאני מדבר על כך עם מטפלים או מאמנים, הם מכירים בכך מצד אחד, ומצד שני הם שואלים אותי – איך ניתן באמת לשחרר את הלחץ הזה, כשכל יום יש לחצים מצטברים מהמצב הביטחוני, העבודה, הזוגיות, הילדים וכד'?

אז עשיתי מעשה, ויצרתי דרך מופלאה לאפשר לכל מטפל, מורה ו/או מאמן שרוצים ללמוד לא רק לנקות את הראש, אלא גם לעזור ללקוחות שלהם להשיג את המטרה הזו.
לדרך הזו קראתי: קורס Imagineering – תהליכי דמיון מודרך אריקסוניאני, שאותו אני מעביר במכללת "NLP לשם שינוי".

השיטה נושאת את שמו של ד"ר מילטון אריקסון, פסיכולוג ופסיכיאטר עטור שבחים, אבי ההיפנותראפיה (תרפיה בהיפנוזה), אשר עשה שימוש ייחודי בשפה כאמצעי ליצירת שינוי.

מה מיוחד בדמיון מודרך אריקסוניאני

בעוד שד"ר אריקסון השתמש בשפה ליצירת תהליכי היפנוזה ברמות שונות, אנחנו גילינו דרך שבה אפשר להשתמש במיומנויות השפה הייחודיות של ד"ר מילטון, ליצירת תהליכי שינוי שלא דרך היפנוזה, אלא דרך תהליכי דמיון מודרך.

בכך, אנו בעצם משדרגים את תהליכי הדמיון המודרך הקלאסיים לתהליכי דמיון מודרך אריקסוניאנים – תהליכי דמיון מודרך מתקדמים אשר עוזרים ללקוחות ליצר שינויים מעמיקים, להטמיע אמונות ותפיסות חשיבה חדשות, להתגבר על קשיים, חסמים, מחלות ועוד.

אחד היתרונות המשמעותיים של שיטת הדמיון המודרך האריקסוניאני, הוא השימוש במטאפורות מיוחדות המאפשרות תקשורת ישירה עם תת-המודע של הלקוח.
כאשר אדם נמצא ברגיעה, המוח, שהינו "מכונה" ביו-חשמלית מתחיל לייצר אותות בתדר ספציפי – תדר זה נקרא – תדר אלפא.

אנשים אשר נמצאים בתדר אלפא מעידים על חשיבה בסמלים, יצירת אסוציאציות חופשיות, יצירה של הקשרים חדשים על נושאים ישנים ועוד, אנו קוראים לתופעה זו – זרימת תודעה.

כאשר המטפל בדמיון מודרך אריקסוניאני עוזר למטופל לכוון את זרימת התודעה הזו לכיוון החוויה הפנימית, אפשר להמיס מתחים ולשחרר לחצים מן החוץ בקלות.

דוגמה לשימוש אריקסוניאני בדמיון מודרך

עשו עכשיו ניסוי קל לרגע:
קחו שאיפה עמוקה ובעודכם משחררים את האוויר לאט, שימו לב להרגשה בכתפיים.
בנשימה הבאה, תתמקדו בתחושות שיש לכם בכפות הרגליים.
תנו למחשבות שחולפות לכם בראש פשוט להיות,
ותבחנו את האופן שבו קצב הנשימה שלכם משתנה בהדרגה.
אתם יודעים, כשאנו נרגעים אנחנו יכולים להיזכר בסיפורים שנגעו בנו.
לי זה מזכיר את דוקטור אריקסון, שגדל בחווה חקלאית.
בילדותו אמר לו אביו
כשהשמש מלטפת את הצומח,
גם הציפורים מקימות קן במקומות חדשים.

ובעודכם חווים את כל זה,
שימו לב לרכבת המחשבות שלכם – לאן היא זורמת?
אילו מחשבות עולות בכם עכשיו בעודכם קוראים את המילים הללו?
עד כמה הגוף שלכם רגוע ורפוי, עם כל מילה נוספת שאתם קוראים?
ולאן תוכלו לכוון את רכבת המחשבות כך שכשתסיימו לקרוא את הפסקה הבאה, תוכלו להרגיש מלאים בחיות, בעוצמה, במיקוד ובמוטיבציה מופלאה לעשייה?

אומרים שזה ממש כיף לקחת כמה רגעים לעצמנו, בין כל הרעש וההמולה,
שההרגשה של 5 דקות מיקוד אריקסוניאני, שווה לכחצי שעה של שינה מרעננת.
שימו לב עד כמה הגוף שלכם, ברגעים האחרונים, השתחרר קצת יותר
ודמיינו מה עוד אפשר לעשות, כאשר יודעים כיצד לכוון את רכבת המחשבות, את זרם התודעה?!

כבר שנים שבמכללת NLP לשם שינוי מתחילים ומסיימים כל שיעור בתהליך דמיון מודרך אריקסוניאני עם התלמידים, כחלק מקורסי ה NLP. עכשיו, החלטנו ללמד את התלמידים שלנו וגם אחרים שירצו ללמוד, איך להשתמש בטכניקות המתקדמות של ד"ר אריקסון עם הלקוחות שלהם.

לא רק זאת, אלא שהחלטנו בנוסף גם ללמד את המשתתפים בקורס Imagineerin – דמיון מודרך אריקסוניאני, כיצד להבנות מדיטציות ותהליכי דמיון מודרך אריקסוניאנים מוקלטים, כך שתוכלו להקליט בבית דיסקים של תהליכי דמיון מודרך עבור הלקוחות שלכם, או כמוצר שיווקי או כמוצר בתשלום, כחלק מהשיווק וההתפתחות העסקית שלכם בתחום.

פרטים נוספים על התמחות בהנחיית דמיון מודרך אריקסוניאניתראו מה אומרת עליו אחת המשתתפות בקורס:

"בקורס עברתי עם עצמי תהליך ואני מרגישה שרכשתי הרבה מאד יכולות לעבוד עם אנשים אחרים. למדתי לשים סדר בתהליך ולחזק ולסמוך יותר על האינטואיציה. בעקבות הקורס אני יכולה להשתמש בדמיון מודרך באופן הרבה יותר טוב.
רציתי גם לקבל נגישות לתת המודע. השיטתיות של התרגילים שקיבלתי הובילו אותי להכיר אותו, להוקיר אותו ולדעת איך לגשת אליו, וזו הרגשה של ניצחון."
מגיד עוזה – מורה לפנדלקרייז

אם גם לכם חשוב לקבל כלים מדויקים שעוזרים להתמודד עם קשיי היום יום,
בואו והצטרפו אלינו למחזור הקרוב של קורס דמיון מודרך אריקסוניאני. פרטים נוספים בקישור זה.
הרגיעה מובטחת 🙂
איתי לרך

אנשים שנהנו מהמאמר הזה קראו גם את הפוסטים הבאים:

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *