כדי להגשים חלום לא מספיק לחלום

לכולנו יש חלומות שהיינו רוצים להגשים. יש מי שרוצה לפתוח עסק עצמאי, יש מי ששואף לרדת במשקל, יש מי שרוצה לכתוב ספר וכן הלאה. חלומות מגיעים בגדלים שונים ובעוצמות שונות, אולם המשותף לכולם הוא אחד: החלום כשלעצמו לא מספיק כדי להגשים אותם. אם אנחנו באמת רוצים לראות את החלום שלנו הופך למציאות, עלינו לבצע צעדים מעשיים.

הצורך בנקיטת פעולות על מנת להשיג מטרה עשוי להישמע מובן מאליו, אולם רבים הם האנשים שממשיכים לחלום ולא באמת עושים משהו מעשי כדי להגשים את החלום שלהם. כך למשל מי שרוצה לרדת במשקל צריך לשנות את התפריט שלו, לוותר על מתוקים או פחמימות ולהתחיל לבצע פעילות גופנית – "אבל אני אתחיל מחר, אחרי שאחגוג כמו שצריך באירוע שיש לי הערב". דוגמה אחרת היא מי שרוצה לפתוח עסק עצמאי, ולשם כך מבין שעליו לייצר תכנית עסקית, לגייס הון, להקים אתר עסקי ולבצע עבורו פעולות קידום אתרים וכן הלאה – "אבל נוח לי בעבודה הנוכחית כשכיר, אז אולי בעוד כמה חודשים".

אנחנו בני אדם, ופעמים רבות מבצעים רציונליזציה לחוסר המעש שלנו. אם אנחנו רוצים להגשים את חלומותינו, עלינו להתעורר ולהתחיל לפעול.

קודם כל להתמקד

הרבה יותר קשה להגשים חלום כללי ומעורפל מאשר להגשים מטרה מוגדרת וממוקדת. "אני רוצה להיות עשיר" היא אימרה שגורה בפי רבים, אולם מי שיצליח למקד אותה, להגדיר אותה באופן ברור יותר, כגון "אני אפתח עסק משלי עד סוף השנה הבאה" – הוא זה שהדרך להגשמת חלומו תהיה ממוקדת וברורה יותר.

לתכנן את הדרך

דרך ארוכה עשויה להיראות מאיימת, אבל היא בעצם חיבור של כמה מקטעי דרך קצרים שיכולים להיות פחות מאיימים ואפילו קלים ופשוטים. כלומר תכנית עבודה מסודרת יכולה להוביל אתכם אל הגשמת המטרה: פירוק החלום לתת יעדים, הצבת לוחות זמנים ומעקב אחר הביצועים – כל אלה יכולים ליצור מסגרת מחייבת ועם זאת פשוטה יחסית לביצוע.

הקיפו את עצמכם בתמיכה

מי שחבריו ומשפחתו תומכים בו, מעודדים אותו ויוצרים עבורו סביבה מפרגנת וידידותית – יש לו סיכויים טובים יותר להגשים את חלומותיו. לפיכך כדאי להקיף את עצמכם בדמויות משמעותיות ותומכות, באנשים שאכפת להם מכם ורוצים לראות אתכם מגשימים את חלומותיכם, ובמקביל להתרחק מגורמים מעכבים כגון מכרים המביעים חוסר אמון או זלזול.

נהלו דו שיח עם עצמכם

הגעתם עד כאן ואתם עדיין מרגישים ששום דבר לא מתקדם בכיוון הנכון? אולי זה משהו פנימי. נסו לשבת לשיחה אמיתית וכנה עם עצמכם; באמצעותה יתכן שתצליחו לאתר גורמים פנימיים שמעכבים את התקדמותכם, כגון חששות, דימוי עצמי נמוך וכדומה. לעיתים די בתובנה הפנימית כדי להניע אתכם בכיוון הנכון, ולעיתים יש צורך בסילוק הגורמים הללו בעבודה עצמית, בשימוש בשיטות NLP או בעזרת אנשי מקצוע.

אנשים שנהנו מהמאמר הזה קראו גם את הפוסטים הבאים:

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *