כיצד NLP יכול לעזור לכם להביא את העסק שלכם להצלחה?

למי שמביט בעולם העסקים מבחוץ, עשוי העולם הזה להיראות מאוד כאוטי ובלתי נשלט. בין היתר, הדבר נובע מכך שיש הרבה מאוד אי וודאות ויש הרבה מאוד משתנים שיכולים להשפיע על כל עסק ועסק. למעשה, מתברר כי הרבה מאוד עסקים היו יכולים להצליח אם יפנימו עקרונות יעילים יותר ואם יפעלו על פי שיטת NLP. הרעיון הזה, שעליו נסביר מיד, יכול לקדם להצלחה כל עסק באשר הוא – החל בעסק וותיק שחווה ירידה וכלה בעסק חדש, לרבות עסק משפחתי שהוקם בשנה, שנתיים או חמש שנים אחרונות.

החוויה הסובייקטיבית והצלחה בעסקים

מדוע עסק משפחתי א' נכשל בעוד עסק ב' מצליח? על פי ה-NLP במידה רבה הדבר נובע מהבדלים סובייקטיביים. אחרי הכל, תפיסת המציאות איננה עניין של נכון או לא נכון. המציאות שכל אחד מאיתנו תופס היא אחרת ויש הרבה מאוד דברים שגורמים לנו לראות דברים בצורה אחת כאשר מישהו אחר יראה את הדברים באופן אחר. NLP מסוגלת ללמד את בעלי העסקים לראות ולנתח את המציאות באופן שעושה שינוי מערכתי. השינוי הזה יכול להוביל להצלחה אישית משופרת וגם להצלחה עסקית משופרת. יצירת שינוי איננה דבר קל, אולם מי שמחויב לכך ומבצע את המאמץ יכול בהחלט לקצור את הפירות.

ניתן להבהיר את הדברים בצורה הבאה: אנשים שהמודעות שלהם מצויה במצב א', עשויים להשקיע הרבה מאוד אנרגיה מבלי ליצור כל שינוי שהוא. בעזרת שינוי או תכנות של המודעות ושל החוויה הסובייקטיבית ניתן להפוך את האנרגיה הזאת לפעילות חיובית ובונה. בין היתר זה כולל דפוסי חשיבה שונים, הנחות מובלעות (סמויות) ושיפור של דרכי פעולה.

לשנות את התת מודע

אנשי NLP מסבירים כי ה"מיינד" איננו דבר קבוע ובלתי משתנה. בעזרת טכניקה מאוד ברורה ניתן לבצע שינויים בתת המודע שישפיעו בתורם על ההצלחה של העסק. אלה לא דברים ערטילאיים אלא דברים שעובדים. הרבה מאוד החלטות ופעולות שמתקבלות בעסקים, החלטות לכאורה רציונליות, למעשה מבוססות על היבטים תת מודעים. כאשר לומדים מה מניע אותנו, אפשר להוביל אפילו עסק משפחתי בינוני לעבר הצלחה ניכרת. מיפוי של היבטים תת מודעים ולאחר מכן אימון המוח לביצוע שינויים והתאמות עומדים בבסיס השינוי.

מתברר כי הרבה מאוד אנשים למעשה מרגישים מנותקים מעצמם, קשה להם להבין עד הסוף מה גורם להם לקבל החלטות מסוימות ולהימנע מאחרות. אלה דברים שעשויים לגרום תקיעות בעסקים. אלה דברים שעשויים להפריע לקבל החלטות מושכלות ונכונות ולהעדיף להמשיך במסלולים מוכרים, גם אם הללו אינם טובים. אותם שינויים בתת המודע ואותה יכולת נרכשת להבין את עצמנו טוב יותר הופכים לכלי עבודה יום יומיים. כלי עבודה שמקדמים אנשים ועסקים.

בעזרת NLP מגיעים להישגים

עד כה, הרבה מאוד עסקים הצליחו להתקדם בזכות הפנמת עקרונות NLP. אלה עקרונות שיכולים להפוך אנשי עסקים בינוניים לאנשי עסקים מעולים. אלה עקרונות שיכולים להפוך אותנו לאנשי מכירות מחוננים, גם אם נראה לנו שעד כה לא הינו אנשי שיווק יוצאים מגדר הרגיל. סדנאות בתחום ה-NLP הצליחו לאפשר לאנשים להתגבר על חסמים ולבצע צעדים פורצי דרך. שיפור היכולת בביצוע משא ומתן, שיפור ביכולת ניהול הזמן. ניתן לייעל ולרכוש כלים להתנהלות גמישה בעבודה המאתגרת ביחד ועם בני משפחה נוספים או שותפים וכן אל מול ספקים ולקוחות שיכולים להיות מאוד תובעניים. בהירות מחשבתית ושינויים בדפוסים לא מקדמים הופכים בעלי עסקים למיומנים בזיהוי מטרות, סימון יעדים והשגת הישגים.

אנשים שנהנו מהמאמר הזה קראו גם את הפוסטים הבאים:

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *