תהליך-תבנית לחיזוק הביטחון העצמי

תהליך-תבנית לחיזוק הביטחון העצמי

היי כולם
להלן תבנית-תהליך (Pattern) לחיזוק הביטחון העצמי:
התהליך נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות (עימכן הסליחה )

1. זכור סיטואציה מהעבר שבה חווית הרגשה טובה ו/או נעימה. זכור כיצד הרגשת ומה זה עשה לך בגוף. תן תשומת ליבך לאיזו תמונה, בעיני רוחך, מתלווה להרגשה הטובה הזו. קח רגע לחשוב על זה, לזכור את זה, לראות מה שראית, לשמוע מה ששמעת ולהרגיש את ההרגשה הטובה הזו בכל הגוף.

2. תסתכל על התמונה הפנימית שמלווה את ההרגשה הטובה הזו.

3. תסתכל טוב על התמונה ותענה על השאלה:
האם התמונה צבעונית או שחור/לבן או משהו באמצע?

4. אם התמונה צבעונית, תשתמש בדמיונך להוריד את הצבע ולהפוך אותה לשחור לבן (כמו בטלוויזיה) אם היא שחור/לבן או משהו באמצע, תדמיין אותה הופכת ליותר ויותר צבעונית.
שים לב באיזה אופן שינוי בין צבע לשחור/לבן ובחזרה משפיע על ההרגשה שלך בגוף?

5. אם תרצה, שחק מעט יותר בכיוון צבע-שחור/לבן ומצא את המקום שבו ההרגשה הטובה שלך הכי מתחזקת. רמת הצבעוניות אשר מעצימה את תחושת ההרגשה הטובה בגוף.

6. עשה נסיונות נוספים: שים לב לבהירות התמונה, ונסה להבהיר אותה עוד ועוד ועוד עד אשר תהיה לבנה לחלוטין. אח"כ נסה להכהות אותה עוד ועוד ועוד עד אשר תהיה שחורה או אפורה לחלוטין. איזה הבדלים זה עושה בתחושה/הרגשה הטובה שלך?
מצא את רמת הבהירות שהכי מעצימה את תחושת ההרגשה הטובה בגוף.
נסה לשנות גם את הבהירות וגם את הצבע, מה זה עושה להרגשה הטובה הפנימית?
ניסיון נוסף שאפשר לעשות: שים לב איפה נמצאת התמונה הפנימית שלך יחסית למרחב החיצוני, האם היא רחוקה ממך, או צמודה לך לאף, או איפה שהוא באמצע? נסה להזיז אותה – להרחיק אותה בזום או לקרב אותה. מה זה עושה להרגשה הפנימית הטובה?
תמצא את המיקום הטוב ביותר.
אפשר לשחק גם עם גודל התמונה באותו האופן.

7. ע"י צעדים 1-6 יש מצב שיצרת שינויים גדולים בהרגשה שלך שמלווה את הזכרון של הסיטואציה שבחרת. אך שים לב שלא שינית את תוכן התמונה! רק את הקידוד שלה – האופן שבו היא שמורה בזיכרון – יותר מזה התעסקת במרכיבים הויזואלים בלבד ( אפשר גם במרכיבים השמיעתיים ובמרכיבים התחישתיים)
כדי לסיים את התהליך, מצא את רמת הצבע, רמת הבהירות והמרחק הטובים ביותר אשר מעצימים הכי הרבה את ההרגשה הטובה ושחרר את התמונה וההרגשה שמלווה אותה.

אנו חווים את העולם החיצוני דרך חמשת החושים. וכך גם אנו מקודדים וחווים את עולמנו הפנימי.
התהליך הנ"ל בעצם בא להראות את האופן שבו ע"י שינוי של מרכיבי החושים (תת-האופנויות) ניתן בעצם לשנות את האופן שבו אנו מקודדים סיטואציות מהעבר, מההווה ואפילו סיטואציות עתידיות.
ע"י הגברת המודעות לקידוד הפנימי. מציאת רמת הצבע, הבהירות, המרחק והגודל של תמונה פנימית ניתן לשנות את האופן שבו אנו מרגישים בסיטואציות שונות.

דרך מציאת תת-האופנויות אשר מקודדות במוחנו הרגשת ביטחון עצמי גבוה, ושינוי תת-האופנויות (מרכיבי החושים) של קידוד של פחד אל תת-אופנויות של ביטחון עצמי גבוה, ניתן לשנות את ההרגשה שלנו ולתת לנו את המשאב של ביטחון עצמי גבוה בדיוק בכל אותן הסיטואציות שבהן אנו יודעים שאנו בהרגשת פחד ו/או חוסר ביטחון.
ואז אפשר לעשות את זה גם לגבי העבר וגם לגבי העתיד.
וליצור לעצמנו עתיד הרבה יותר ורוד

קדימה הצלוחס

מיקי

——————————————————————————–

מיקי ברקל,
"לשם שינוי – הצלחה במחשבה תחילה"
תהליכי אימון והנחיה להשגיות ומצוינות בעסקים ובחייםבשיטת ה NLP.
www.forachange.co.il  נייד: 052-4442133  מייל:mickey@forachange.co.il
© ניתן לפרסם, לשכפל, להעתיק, לצלם, להקריא, להקליט ולהעביר לכל אחד, בכל צורה שהיא ובלבד שהמאמר ישאר שלם כולל הקרדיט לכותב המקורי בסוף המאמר – ושיהיה בהצלחה.

אנשים שנהנו מהמאמר הזה קראו גם את הפוסטים הבאים:

Comments

comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *