מקרי אירוע על ההבדל בין תהליך הנחיית NLP קלאסי ותהליך אימון NLP

תהליך אימון NLPמנחי NLP מוצלחים רבים הרוצים להרחיב את העשייה המקצועית שלהם ולייצר שינויים מקיפים יותר בחייהם של לקוחותיהם, פועלים בחוכמה כשהם שואלים את עצמם, במה תהליך אימון המבוסס NLP שונה מתהליך הנחיית NLP קלאסי ומדוע חשוב שהם יוסיפו אותו לסל הכלים שלהם. במאמר הבא נציג שני מקרי בוחן ונתמקד דרך הדוגמאות בהבדלים העיקריים ובערך המוסף שכישורי אימון NLP יכולים לתת למנחי NLP קלאסי.

מקרה בוחן ראשון

נדב, אבא ל-2 ילדים בן ובת בגילאים 6 ו 8, הגיע לפגישה איתי, ולשאלתי – מה הביא אותו אלי?
ענה: “אני חווה חוסר סבלנות כלפי הבן שלי ובגלל זה אני כל הזמן רב איתו. זה מוביל לעימותים גם עם אשתי ולאווירה מאוד לא נעימה בבית. נמאס לי מזה, אני חייב לשנות את המצב הזה”
לשאלתי מה הוא מבחינתו המצב הרצוי, אמר: “אני רוצה להרגיש קבלה, סבלנות ולהתנהג בהתאם עם הבן שלי”

בשלב הזה תשאלתי אותו בהתאם ל”שאלון תוצאה מעצימ”ה” (למי שלא מכיר NLP עדיין, שאלון תוצאה מעצימ”ה הינו שאלון שעוזר למנחה ה NLP לבנות באפקטיביות עם המונחה הגדרה לתוצאה ספציפית, אשר תעצים את המונחה להשיג אותה מ.ב.). התשאול כיוון אותו להתמקד בהקשר ספציפי וליצור לעצמו תמונה עתידית בראש של איך הוא רוצה להרגיש ולהתנהג אחרת באותה הסיטואציה. השאלון גם חיבר אותו למשאבים שיש לו, עשה בדיקה של איך ישפיע השינוי עליו ועל הסובבים אותו, יצר בהירות סביב הסיבה שבגללה חשוב לו לעשות את השינוי, מה יקרה אם לא יעשה את השינוי ועוד שאלות המאפשרות להבין דברים נוספים וחשובים לתהליך השינוי עצמו.
הדבר נפלא בשאלון, שבזכותו אני כל כך אוהבת אותו, זה שהרבה פעמים תוך כדי התשאול, האדם מגיע לתובנות שעצם הערנות להן מחוללת כבר את השינוי בתוכו. הוא יכול כבר לדמיין את עצמו מרגיש אחרת ומתנהג אחרת ויכול להגיע להחלטות משמעותיות בחייו.
במקרה של נדב, הייתה שם גם תובנה וגם החלטה בנוסף להופעת רצון חזק וידיעה בדיוק איך הוא היה רוצה להיות ולהתנהג עם בנו.

“אבל” הוא אמר, “איך אני אשנה את ההתנהגות הזו, אני כל כך רגיל אליה, אני לא ממש שולט בזה, זה אוטומטי לגמרי. ומה שיותר מרגיז זה שגם בצורה מסוימת הפכתי לאבא שלי”.

בשלב זה נכנסנו לתהליך הנחיית NLP קלאסי. הנחתי אותו בתהליך שניקרא – ‘מחולל התנהגויות חדשות’, בו הוא מתקין לעצמו דפוס התנהגותי חדש, שאותו הוא יקיים בסיטואציה הספציפית וגם בכל הסיטואציות הדומות העתידיות באופן אוטומטי.

אחרי שבוע חזר אלי נדב בשיחת טלפון, כשכולו נלהב ושמח ואמר: “את לא מאמינה, זה עובד ממש כמו קסם! יש לי הרבה יותר סבלנות, הריבים בבית כמעט נעלמו, האווירה הרבה יותר חיובית ויש לי המון סבלנות לבן שלי….”, חייכתי ואמרתי לו: “אני מאמינה, ככה זה עובד” 🙂

במפגש חד-פעמי של שעה ורבע בהנחיית NLP קלאסי, וכמו פלא, נוצר שינוי רגשי-התנהגותי, עם אוטומט חדש, הרבה יותר בריא ואפקטיבי למערכת היחסים של נדב ובנו.

מקרה בוחן שני

במקרה אחר הגיע אלי ירון – נשוי +3, על רקע של קונפליקט גדול עם אשתו שהפך גם לקונפליקט ותסכול גדול מאוד בתוכו.

בשיחה המקדימה הוא סיפר שחייו אינם מאוזנים, הוא עובד הרבה שעות, כמעט ולא נימצא בבית בשעות העירות של הילדים, מעט מידי זמן מושקע בזמן איכות של הזוגיות, לא מגיע לעשות ספורט, אוכל בצורה לא סדירה וגם עלה במשקל. פעם היה עושה ספורט ועכשיו הוא רק מפנטז על זה… הוא מתוסכל מאוד והתסכול הזה משפיע לרעה בעיקר על הזוגיות שלו. התסכול הגדול שלו נובע מתוך זה שהוא מרגיש שהוא חייב שינוי בחייו, ואין לו מושג מאיפה ואיך מתחילים, מה שמחזיק אותו בתוך התסכול כי החיים ממשיכים להתדרדר והוא לא פועל ליצירת שינוי כלשהו.

אחרי תשאול והבהרות נוספים – היה לי ברור שזהו מקרה של תהליך אימון אישי, חוסר במטרות ובמיקוד בתחומים רבים בחייו, חוסר איזון וכשעל הכל יש את העננה של התסכול הנובע ומתחזק את המצב.

עשינו הבהרת ציפיות והסכמנו על התהליך ויצאנו לדרך…

כחלק מתחילת תהליך אימון NLP, עשינו בירור ממוקד וירון החליט מהו התחום הראשון שאם הוא יעשה בו שינוי זה, ישפיע במיידי על תחומים אחרים בחייו.

התחום שבחר להתחיל בו, היה מקום העבודה שלו.

בתהליך אמיץ, החלטי ואקולוגי עבורו (מבחינת ה NLP הכוונה באקולוגי היא שזה לא פוגע בו, לא פוגע בסובבים אותו ולא פוגע בסביבתו מ.ב.) הוא הציב לעצמו מטרה לשנות דברים במקום העבודה שלו באופן בו יוכל להמשיך להתפרנס באותה רמת הכנסה אך בתנאים טובים יותר, כלומר בפחות שעות עבודה.

תוך כדי תהליך שחיבר אותו להלכי-רוח אפקטיביים עבור המטרה שלו, בנינו תכנית עבודה בה היו יעדי תוצאה ויעדי עשייה מדידים.
נפגשנו פעם בשבוע לפגישות של כשעה. בכל פגישה הוא דיווח על הצלחות והתקדמות על פי התוכנית, ובמקומות שבהם לא התקבלה תוצאה רצויה שהגדרנו בתכנית מראש, בדקנו מה הייתה הסיבה, מה אפשר לעשות אחרת או איזה שינוי רגשי-התנהגותי יאפשר לו להתקדם הלאה לשלב הבא.

תוך תהליך אימון NLP, ירון למד, הפנים ויישם כלים רבים שעזרו לו לעבור את התהליך מתוך גישת ההצלחה ותוך הנאה וסיפוק מרובים.

עם התקדמות בהשגת המטרה הראשונה – שינוי תנאי העבודה, ירון גם הציב לעצמו מטרות נוספות בתחומים נוספים בחייו.

אחרי 4 חודשים של תהליך אימון NLP, ירון שינה את שעות עבודתו, התחיל לבלות יותר זמן איכות עם המשפחה, התחיל לעסוק בספורט באופן קבוע ולאכול סדיר. הוא אפילו מצא את הזמן לעסוק בתחביב שתמיד חשב שיהיה לו זמן עבורו רק כשייצא לגמלאות. 🙂
כך בעצם נראה תהליך אימון NLP אשר מכוון לאימון Life Coaching.

איך משלבים NLP קלאסי באימון NLP

2 מקרי הבוחן הללו ממחישים בצורה פשוטה את הבדל בין תהליך הנחיית NLP קלאסי לתהליך אימון NLP.

אחרי האבחון הראשוני, כשמחליטים באיזה תהליך נפעל ומשתפים את הלקוח, יוצאים לדרך:

  • בתהליך הנחית NLP קלאסי – עובדים על שינוי רגשי-התנהגותי בהקשר ספציפי ממוקד. התוצאה היא מיידית.
  • בתהליך אימון NLP – המתאמן עובד על השגת מטרות עתידיות מדידות בתחום אחד או יותר בחייו.

בקורס מאמן NLP במכללת NLP לשם שינוי – אנחנו עובדים על פי מודל אימוני אפקטיבי במיוחד שנבנה מתוך שנים של ניסיון ע”י מייסד המכללה, מיקי ברקל, ואושר ע”י ד”ר בנדלר, מייסד השיטה.

המתאמן קודם כל מתחבר לחזון, חזון ערכי – הלך-רוח מעצים, אשר ישמש כנקודת מוצא מזינה לכל התהליך אימון ה NLP. ואז הוא מציב את המטרות הרצויות לו דרך תהליך תשאול מטרה מעצימ”ה. מתוך כך אנו יוצרים תכנית עבודה עם יעדי עשיה ותוצאה מדידים הנגזרים מתוך המטרה המעצימה ובונים מערך בל”א (בקרה להצלחה אישית) אשר מזין את כל התהליך בהיזון חוזר (פידבק). זו גם הסיבה שבחרנו לקרוא לתהליך הזה: “מטריצת היזון”.

הבניה זו יוצרת מבנה אשר מזין את התהליך משני הכיוונים.

תוך כדיי המפגשים מנחים את המתאמן גם בתהליכי NLP קלאסי בכל הקשר בו יש מעצור רגשי או תקיעות התנהגותית ורוצים ליצור בו אוטומטים חדשים ואפקטיביים יותר כלפי המטרות.

כמו כן המתאמן לומד טכניקות וכלים איך לנהל אל עצמו מול המטרות שלו בגישה של הצלחה.

קורס ההשלמה למאמן מיועד לבוגרי קורס אומן NLP, ומכשיר אותם להיות מאמני NLP מקצועיים. להשתמש בכל המיומנויות הנלמדות בקורס אומן ה NLP, לרכוש מיומנות נוספות התואמות את העבודה ברמה הוליסטית יותר גם עם מבנה וגם עם תוכן.

אחד מתפקידי מאמן ה NLP, תוך כדי תהליך האימון, הוא להעצים את המתאמן באופן כזה שהוא גם יאמין בעצמו ויתחבר למשאבים שלו כך שהוא יוכל לחולל בעצמו את השינויים הרצויים לו בחייו.

להיות מאמן NLP זה לא רק מקצוע שאפשר להתפרנס ממנו בכבוד, זהו ייעוד, זאת שליחות וזו הזדמנות ליצור שינויים מקיפים יותר והוליסטיים יותר בחייהם של הלקוחות ושל עצמנו.

אנשים שחשוב להם לעזור לאחרים להאמין בעצמם ולחולל שינויים בחייהם מסמנים לייק על המאמר, משתפים אותו עם חברים ומגיבים כאן למטה, כי נשמח לשמוע מה דעתכם עליו.

שרה’לה כספי
מרכזת ומלמדת תחום אימון במכללת NLP לשם שינוי.
מאמנת בכירה MCIL ומדריכת מאמנים מוסמכת.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מאמר נפלא למדתי ממנו המון

כתיבת תגובה

כתובת
סניף מרכז: מכללת NLP לשם שנוי בצלאל 7, רמת גן
סניף דרום: הרצל 2,באר שבע
טלפון
פקס
דואר אלקטרוני
סגירת תפריט
×

עגלת קניות

תכני סמסטר ג’ – רב-אומן NLP

אסטרטגיות חשיבה Strategies

אסטרטגיות חשיבה הינן רצף של פעולות עיבוד מוחי שמובילות לתוצאה ספציפית. אפשר לומר שאסטרטגיה דומה לקומבינציה של כספת, ברגע שיש לכם אותה, אתם יכולים לפתוח סודות לעולם מופלא של מצוינות והצלחה.
בקורס נלמד:
– מיפוי פורמלי – כיצד ממפים אסטרטגיה By The Book.

– מיפוי שיחתי – כיצד למפות אסטרטגיה תוך כדי שיחה עם כל אדם.

– התקנת אסטרטגיות. (על עצמי ועל אחרים)

– העברת מסר דרך מבנה האסטרטגיה.


 סוגי אסטרטגיות שנלמד למפות:
– אסטרטגיות קבלת החלטות לשיפור מיומנויות קבלת החלטות.
– אסטרטגיות מוטיבציה – ליצירת מוטיבציה בנושאים שונים.
– אסטרטגיות למידה – לקיצור ושיפור מיומנויות למידה.
– אסטרטגיות איות להעלמת שגיאות כתיב.

– אסטרטגיות קימה מהירה בבוקר.
– ועוד..

רמות נוירו-לוגיות של שינוי Neuro-Logical Levels of change
אחת הדרכים לבחון רמות צברור (פירוט והכללה) של שינוי היא דרך הרמות הנוירו-לוגיות של דילטס:
– נכיר את הרמות הלוגיות השונות

– נדע לזהות באיזה גובה נמצאת כל הצהרה של המונחה

– נלמד לעלות ולרדת ברמות בהתאם לשינוי שאנו רוצים להשיג

– נלמד טכניקות ליישור(Align)  הרמות הלוגיות הללו.

– נלמד לדגום דרך הרמות הנוירו-לוגיות של דילטס.


אמנות באמונות – Belief work
אמונות הן אחד הפילטרים החשובים בתפיסת המציאות שלנו, בין השאר הן מקבעות את האופן שבו אנו מגיבים לעולם ומתוך כך האופן שבו אנו יוצרים לעצמנו את המציאות.
בקורס נלמד:
– לזהות אמונות דרך המבנה התחבירי שלהם.

– להבחין בהתנגשות אמונות ו/או אמונות סותרות אשר מונעות התקדמות.

– להבחין באמונות מגבילות אשר מונעות התקדמות, מתי הן מגבילות ומתי לא.

– תהליכי שינוי אמונות מגבילות ופתרון סתירה בין אמונות.

– תהליכי הגדרה והתקנה של אמונות מעצימות חדשות.

– מיפוי של מסלול אמונות מלא.

– שלושת האמונות החשובות להצלחת תהליכי הנחיה וכיצד להתקין אותן

– ועוד.


מטא-תכנות (דפוסי אישיות) Meta-Programs
מטא-תוכנות הינם הפילטרים הפנימיים והלא מודעים שאנשים משתמשים ע”מ לסדר את המציאות שלפניהם, להבין אותה, לקבל החלטות ולהתנהג על פיהם. אלו הם צירים המציינים את דפוסי האישיות של האדם.
בקורס נלמד:
– לזהות את המטא-תוכנות הראשיות והמשניות.

– כיצד המטא-תוכנות של אדם מכוונות את הבחירות שהוא עושה.

– כיצד להשתמש במידע כדי להשפיע על האדם בצורה אתית.

– כיצד לעזור למונחה להרחיב את עירנות שלו למטא-תוכנות שלו.

– כיצד להתגמש במטא-תוכנות שלו.

– כיצד מטא-תוכנות יכולות לעזור ולקדם מצד אחד ולעצור ולהגביל מצד שני ומה לעשות עם זה.

– כיצד לשנות מטא-תכנות מגבילות ולהתקין מטא-תוכנות חדשות.


דיגום – Modeling
דיגום זה הידע והמיומנות לבנות דגמי מצוינות מאנשים בעלי מיומנויות, התנהגויות, יכולות ו/או כישורים ברמה גבוהה מאוד.    הידע והמיומנות לבנות דגם כזה מאפשרות לנו כרבי-אומן ב NLP אח”כ לשכפל את המיומנויות, התנהגויות, יכולות ו/או כישורים בחצי מהזמן שלקח לאדם שממנו דגמנו ללמוד אותם.
יתרה מכך, אחרי שיש לנו דגם שהוכחנו את האפקטיביות שלו – אנו יכולים ללמד אחרים לפתח את אותן המיומנויות, התנהגויות, יכולות ו/או כישורים, לבנות מזה סדנאות ואפילו לכתוב מזה ספר.
* כל ה NLP נבנה ע”י מיומנויות הדיגום של ד”ר ריצ’ארד בנדלר ופרופ’ ג’ון גרינדר
בקורס נלמד:
– טכניקת DTI להטמעת מיומנויות

– דיגום קלאסי – הטכניקות שבנדלר וגרינדר השתמשו כדי לדגום מצוינות

– דיגום הכרתי – הדרכים שבהם דילטס ואחרים משתמשים לדיגום מצוינות

– דיגום דרך תלת-תיאור

– כיצד בונים פרוייקט דיגום


זריזות לשון – Slight of Mouth
16 תבניות שיחה ותשאול אשר מאפשרות לעזור ללקוח לפתח עירנות ולשנות אמונות מגבילות וערכים באופן שיחתי וזורם, לפתור בעיות של הערכה עצמית ולשנות את האופן שבו המונחה תופש ומגיב לקשיים ואתגרים בחייו ובדרכו. וגם מאפשרות להשפיע וליצור שינוי אמונות שיחתי.

הנחות מוקדמות – Presuppositions
השימוש בהנחות מוקדמות להעברת מסר בכמה רמות אל הלא-מודע כטכניקה להטמעה והתקנה של אסטרטגיות ודיגומים. שימוש בתבניות השפה של מילטון. השימוש בהנחות מוקדמות הינו אומנות בפני עצמה. אחרי שתבינו כיצד משתמשים בהן, ולפני שתתחילו להשתמש בהן בצורה שבאמת משפיעה תוכלו ללמוד ולהכיר אותן בדרכים חדשות ומעניינות.

תבניות קו-זמן – Time Line Patterns
עבודה על רצף הזמן – כל אדם מקודד את רצף הזמן שלו בצורה אחרת, היכולת שלנו לזהות את הקידוד הזה, להגדיר את כיוון קו-הזמן ולערוך שינויים בעבר, בהווה ובעתיד דרך תבניות ותהליכי קו-זמן.
בקורס נלמד:
– זיהוי ומיפוי קו הזמן הפרטי של כל אדם

– אבחון בעיות התנהגותיות הנובעות ממבנה קו הזמן

– תהליך הכנסת שינוי בעבר

– שינוי מבנה קו הזמן

– ותהליכים נוספים


מיומנויות עמידה מול קהל – Presentation Skills
הבניה של סדנה מתוך הדיגום שביצעתם, ועמידה מול קהל להנחיית הסדנה הספציפית.
בקורס נלמד:
– מיומנויות עמידה מול קהל.

– שימוש בלולאות מכוננות ליצירת הטמעה.

– 4 MAT – כיצד להבנות את הפרזנטציה.

– בניה של סדנה.

– בניה של תרגילים להתקנת האסטרטגיות והדיגום.

– ראפור קבוצתי.

– עוגנים מרחביים.

– חדות חושים אל מול קבוצה.

– הבניית מדיטציות לקבוצה.

– אינטראקציה מול קבוצה.

– הבניית וחיזוק פרסונת הבמה שלכם.

– איך לכתוב שפת גוף להשפעה והעברת מסרים מדוייקת

– 9 רמות קשב והבנייה של מסר

– מיומנויות מישוב מתקדמות


תהליכי NLP מתקדמים – Advanced Sub-Modalities
 תהליכים מתקדמים בשימוש בתת-אופנויות.:
– Designer Swish 

– תהליך הסליחה והשחרור

– תהליך האבל והתמודדות עם אבדן, 

– תהליך שחרור מבושה ורגשות אשם

– התקנת תבניות החשיבה של אדם רזה,

– תהליך שחרור מתלות,

– תהליך שינוי מיקוד (טוב לטיפול בטיניטוס)

– ועוד…


פיתוח יכולת למידת NLP אוטודידקטית
מכיוון שהאינטרנט מלא בחומרים, טכניקות וכלים של NLP, היה חשוב למיקי ברקל, בבניית הקורס,
 להקנות לתלמידים את היכולת האוטודידקטית ללמוד גם בעצמם,
- כיצד למצוא חומרים,
- איך ללמוד ולהפנים אותם ככלים בארגז הכלים שלנו
- וכיצד להעביר אותם לאחרים.

פיתוח יכולות ומיומנויות רב-האומן
– הלכי הרוח של רב-האומן

– יכולת התמודדות אפקטיבית עם מצבי חוסר ודאות

– מיומנויות מנהיגות ורתימה

– מיומנויות חשיבה מחוץ לקופסה – חשיבה מרמה שניה ומעלה

– יכולות רטרוספקטיביות גבוהות

– יכולת אבחון ושינוי עצמית

– יכולת שיתוף בסיפורי השראה

– מיומנויות שיחה בכמה רמות לוגיות שונות


תכני סמסטר ב’ – השלמה למאמן NLP

הגדרת תהליך האימון והמאמן
– מהו אימון?
– תפקידי המאמן?
– במה נבדל אימון NLP מהנחיית NLP קלאסית
– הכרות עם הקוד האתי של לשכת המאמנים
– הטמעת הקוד האתי ככלי אימוני
– הגדרת הסכם אימון
– כיצד מתנהל מפגש אימון
– דילמות אימוניות ואתיתה

הגדרת והבניית מסגרות אימון ואופני הפעולה בתהליך האימון:
– יצירת הבהרת ציפיות
– מסגרת זמן
– מסגרת תשלום
– מסגרת עירנות-מודעות
– מסגרת מסוֹבב–מסוּבב
– מסגרת תפיסה כהשלכה
– מסגרת הצלחה ערכית מול הצלחה פיזית
– מסגרת הסכמה
– מסגרת כאילו
– מסגרת משוב
– מסגרת שחזור
– מסגרת אקולוגיה
– מסגרת תש”ר

המודל האימוני היחודי לנו: מטריצת היזון:
הבניית מטריצה שתאפשר למתאמן ולמאמן ליצור, להתקדם לבחון ולתקן את הדרך והמטרה על פי 4 מרכיבים:
– הווית עוצמה
– מטרה מעצימ”ה
– תכנית פעולה – מפת הדרכים
– תהליכי בל”א – בקרה להצלחה אישית
המודל האימוני המבוסס על מטריצת היזון

מבנה תהליך האימון
המפגש הראשון – הכרה, אבחון ובחירת מסלול עבודה
המפגש השני – ציפיות והסכמי פעולה
מפגשי האימון הרגילים – בניית המטריצה ותהליכי אימון ה NLP עצמם
מפגש סיכום ופרידה
הבדלה בין אימון NLP ממוקד לאימון NLP לחיים (Life Coach)

מיומנויות האימון
11 מיומנויות אימון אשר חלקן נלמדות בקורסי האומן (Practitioner) ויחוזקו בקורס וחלקן ילמדו וירכשו במהלך הקורס עצמו.

חשיבה תוצאתית
צורת חשיבה מכוונת תוצאות ויצירת מציאות

גלגל החיים
הכרות עם התחומים השונים שבהם ניתן ליצור פריצת דרך ואימון לחיים מצד אחד, והתמקדות בתחום ספציפי אחד או יותר – מספר דרכי עבודה עם הכלי.
אבחון התנגשויות ערכיות בין תחומיות.
יישור ערכים בין התחומים השונים.

עבודת ערכים מתקדמת
ערכים הינם מצד אחד המוטיבטורים שלנו לעשיה ומצד שני ה”משקפיים” שדרכם אנו שופטים את העשייה שלנו.
– מיפוי ערכים
– מדרוג ערכים
– אבחון התנגשות ערכים
– אבחון כיווני מוטיבציה
– שחרור התנגשויות ערכים
– שינוי מדרוג ערכים
– הוספת ערכים לסולם הערכים האישי

חבלה עצמית
– זיהוי ואבחון תהליכי חבלה עצמית
– מיפוי חסמי הצלחה ואמונות מגבילות
– שחרור חסמי הצלחה
– שינוי תהליכי חבלה עצמית להעצמה עצמית.

ארגז הכלים של מאמן ה NLP
– מודל הרמות הנוירולוגיות של דילטס.
– מיומנויות תשאול מבוססות המודל של דילטס.
– תהליכי מתא”ר
– תהליך “שינוי היסטוריה אישית”
– תהליך “נפילה דרך”
– תהליך משמיד ההחלטות.
– תהליך יישור רמות נוירולוגיות
– תהליכי תלת-תיאור חיבור למשאב
– ועוד…

תכני סמסטר א’

5 עקרונות ההצלחה של ה NLP *
עקרונות שנדגמו מאנשים מצליחים במיוחד, בקורס ה NLP נלמד אותם, נבחן את האפקטיביות שלהם, ננסה אותם על עצמנו ונטמיע אותם כחלק מהחיים שלנו ומעבודתנו עם אחרים.

21 הנחות היסוד של ה NLP *
נכיר את הנחות היסוד של ה NLP אשר יאפשרו לכם לפתוח אפשרויות התנהגות חדשות, פיתוח אינטליגנציה רגשית גבוהה ודרכי חשיבה חדשות.

מודל התקשורת האנושית *
תלמדו ותבינו כיצד עובדת התפיסה, כיצד אנו יוצרים לעצמנו את המציאות, כיצד המחשבות שלנו משפיעות על הרגשות, ההתנהגויות והפסיכולוגיה מאחורי המשפט: “מחשבה יוצרת מציאות”

מבוא ללמידה מואצת *
הכרה של תהליך הלמידה של המוח, אשר מאפשר לנו ליצור למידה והטמעה מהירות יותר.
הכרות עם המלכודות השונות אשר מעכבות למידה והפנמה. זיהוי הזדמנויות למידה מהירות. שאילת שאלות המקדמות למידה.

תובנת הצמיחה וההתפתחות *
זיהוי מלכודת הצדקנות, איך אנו תוקעים ומונעים מעצמנו להתפתח, ומה ניתן לעשות בנדון.
הבנה של עוצמת ה NLP בשינוי תפיסה, עבודה ברמת תת-המודע, והטמעה של מיומנויות.

אבחון מטרת לקוח *
נלמד לזהות את ההבדל בין מטרות לבין תוצאות NLPיסטיות. וכיצד להשיגן.
למה אנשים הורסים לעצמם עוד לפני שיצאו לדרך.

ניהול מצבי רוח
מי שולט במצבי הרוח שלך? את/ה או הנסיבות? נלמד לנהל את מצבי הרוח שלנו,
להרחיב את המנעד הרגשי ולפתח גמישות רגשית והתנהגותית.
נפתח אינטליגנציה רגשית ויכולת להגיב בצורה אפקטיבית יותר למטרות שלנו.

תשאול קוביות
תכניקת התשאול האולטימטיבית לזיהוי נקודת רצון ומעצור.

הגדרת תוצאה מעצימ”ה *
הדרך להגדיר את מה שרוצים בצורה שתעצים אותנו ואחרים להשיג את זה
6 עקרונות ה NLP לתוצאה מעצימ”ה.

מודל תהליך השינוי ב NLP *
כלי לזיהוי המצב המצוי, כלי לזיהוי המצב הרצוי – ומה אפשר לעשות כדי להגיע מאחד לשני דרך הכלים והטכניקות של ה NLP.

מיומנויות תשאול תוצאה בנויה כהלכה
6 כלים נוספים להגדרת התוצאה הרצויה בהקשרים שונים ופיתוח מיומנויות הקשבה, תשאול ומיקוד על תוצאה אפקטיבית

מבוא לשינוי ומבנה הנחיית ה NLP הפרטנית
הבנת תהליך השינוי, עומקו, האפשרויות העומדות בפנינו ואופן הפעולה בעבודת הנחיית NLP פרטנית.

שיפור כושר ההבחנה וחדות החושים *
העלאת סף התפיסה האישית, יכולת זיהוי מיקרו-הבעות, יכולת זיהוי מה עובר על האדם השני משינויי שפת גוף מזעריים, העשרת המפה הפנימית שלנו – ומתוך כך העשרת החוויות האישיות

אמנות הראפור (כימיה בין אישית)*
נלמד לייצר כימיה אנושית עם כל אדם שנבחר, וכיצד נוכל לשבור ראפור בצורה מכובדת בסיטואציות רלוונטיות. כיצד להצטרף ולהוביל.

מודל CAPS *
זיהוי סגנונות תקשורת של האדם העומד מולי על פי מודל CAPS לאבחון סוגי תקשורת שונים, פיתוח המיומנות והגמישות לשוחח עם כל אחד בסגנון שלו.

מודל B-S-P * ואוריינטציה תקשורתית
זיהוי דרכי ההתבטאות והחשיבה של האדם מולך להעמקת הראפור. יכולת השלמת החוויה המלאה בתשאול ובבניית תוצאה מעצימ”ה.

מיומנויות תלת תיאור *
היכולת להיכנס לראשו של האדם שמולך. לבחון סיטואציה משלושה כיוונים שונים לפחות. הבנה מעמיקה של ההתנהגות שלנו ובחינת האפקטיביות שלה בסיטואציות שונות. ופיתוח אינטליגנציה רגשית.

מחולל התנהגויות חדשות *
כלי חזק ליצירה של התנהגויות חדשות ושינוי הרגלים התנהגותיים תוך עבודה של פחות משעה.

המשולש הקסום – פיתוח כריזמה וקסם אישי *
הבנת שלושת המרכיבים העיקריים בכריזמה וקסם אישי,
כלים נלמדים:
– חיזוק הביטחון העצמי.
– העלאת הערך העצמי.
– חיזוק הזהות העצמית.
– חיזוק האהבה העצמית.
– פיתוח גמישות התנהגותית רחבה.

תהליך מסע בין יועצים
אחד התהליכים המעמיקים ביותר לקבלת תובנות חדשות על אירועים, סיטואציות ודילמות. עוזר להעמיק את ההבנה שלנו. לקבל החלטות ממקום נקי וצלול יותר.

היררכיית הרעיונות
הבנה של מבנה השפה, תהליכי גישור בין אנשים, הבנה של האופן בו אנשים מכניסים את עצמם לפרדוקסים וכיצד לצאת מהם.

מיומנויות צברור
פיתוח היכולת לעלות ברמת ההכללה בשיחה, לרדת ברמת הפירוט, חשיבה לטרלית (לרוחב). יכולות גישור והשפעה. ויצירתיות מחשבתית.

מיומנויות תשאול מבוסס תחביר – מטא-מודל
פיתוח היכולת לזהות 21 מבנים לשוניים בשפה של האדם שמולכם: 21 תבניות תשאול מיוחדות לאיתור המידע שהלך לאיבוד. זיהוי אמונות מגבילות מתוך המבנה התחבירי של המשפט. 3 שאלות ליצירת שינוי באמונות המגבילות. מיומנויות תשאול כדי להגיע לעומק החוויה/ הבעיה. אופני תשאול בכדי לפתוח למונחה עוד אפשרויות פעולה / חשיבה.

3 מנגנוני הדיגום
הכרת 3 מנגנוני הדיגום שדרכם אנו יוצרים את התפיסה שלנו. כיצד הם פועלים. כיצד הם עוזרים לנו בחיים וכיצד הם הורסים לנו בחיים.

שפת ההשפעה – שיחה עוקפת הכרה – מילטון מודל
34 תבניות שפה שונות אשר נלמד לשזור בשפה היומיומית שלנו על מנת לקדם השפעה, שכנוע ושינוי ברמות שונות. עבודת שינוי עוקפת הכרה.

מערכות ייצוג פנימי
הכרת מערכות הייצוג VAKog * מהי מערכת הייצוג המובילה שלי. *זיהוי מהי מערכת הייצוג המועדפת עלי. * זיהוי ומיפוי מערכות הייצוג המועדפות והמובילות של האדם מולי. * ניהול שיחה דרך מערכת הייצוג המועדפת ליצירת הבנה בצד השני. * רמזי המבט, רמזי השפה ורמזי הגוף לזיהויי מערכות הייצוג.

תת-אופנויות – Sub Modalities
שפת הקידוד של המיינד. זיהוי, מיפוי, איבחון ושימוש בתת האופנויות
כלים נלמדים:
– ניתוח השוואתי (Comparative Analysis)
– מיפוי מפה-לפה (Mapping Across)
– תבניות סוויש (Swish Patterns)
– שינוי אמונות מגבילות
– עבודת סיפים.

עיגונים – Anchors
אמנות השימוש בהתניות קלאסיות: זיהוי, יצירה, שימוש והכחדה של התניות
כלים נלמדים:
– הכחדת עוגנים.
– ערימת עוגנים אופקית.
– ערימת עוגנים אנכית.
– שרשור עוגנים.
– עוגני סליידר.
– מעגל המצויינות.

מטאפורות ככלי ליצירת שינוי
כיצד בונים סיפור מטאפורי שמעביר מסר עוקף הכרה ישירות אל תת-המודע על מנת ליצור שינוי. פיתוח היכולת היצירתית לבנות סיפורים מטפוריים תוך כדי תנועה. שני כלים להבניה של מטאפורות עומק ומטאפורות שטח.

דמיון מודרך אריקסוניאני
בשילוב תבניות השיחה – מילטון מודל, הבניית מטאפורות עומק וכניסה למצב גלי אלפא ליצירת תהליכי דמיון מודרך אפקטיבים במיוחד.

מסגור ורמיסגור
הכרת מסגרות החשיבה שאנשים משתמשים בהן, הבניה של מסגרות למסרים שאנו רוצים להעביר.
כלים נלמדים:
– רמיסגור הקשר
– רמיסגור תוכן
– תהליך רמיסגור בשישה צעדים
– שיחה עם תת-המודע.

אסטרטגיות חשיבה
זיהוי ומיפוי אסטרטגיות החשיבה מודל TOTE אסטרטגיות למידה, אסטרטגיות קבלת החלטות, אסטרטגיות מוטיבציה. זיהוי, מיפוי ושיבוש

ותהליכי שינוי נוספים:
– ריפוי מהיר מפוביה
– שחרור מטראומה
– שחרור מתלות
– התמודדות אפקטיבית עם ביקורת
– ראפור עם החזון
– שינוי אמונות מגבילות
– ועוד…