מקרה אירוע: איך יעוד התכשיטים של מיכל הפך אותה למצליחנית ומגשימה?

יעוד התכשיטים שהוביל להצלחה והגשמה“ענת, אני מפחדת להתקשר אל הבחורה שמארגנת את היריד”… כך אמרה לי מיכל (שם בדוי) בפגישתנו הראשונה.

מיכל היא רווקה תל אביבית יפיפייה, שגופה הגמיש נע באלגנטיות השמורה לרקדניות.

מתוך העולמות שאני מגיעה מהם, גופנפש ותנועה ככלי לריפוי, אני מייד מבחינה בשפת הגוף של העומד מולי. אפשר לומר שאני “קוראת” ולומדת על האדם מהשפה בה גופו מדבר, הרבה מעבר למילים היוצאות מפיו, מתוך הנחת יסוד שגופנו הוא כלי המושפע באופן ישיר מהמחשבות, האמונות והערכים שלנו, שלא כמו המילים שעוברות עיבוד וסינון של התודעה.

את מיכל פגשתי לראשונה כשהגיעה אלי לקליניקה במטרה לשחרר את הפחד שתקף אותה רק מהמחשבה שעליה לבצע שיחת טלפון אחת למישהי שמארגנת יריד למכירת תכשיטים ופרטי אופנה.

מיכל היא בחורה אינטליגנטית ומרשימה שסיימה את לימודי הכלכלה שלה בהצטיינות. מאז הספיקה לחיות באיטליה לתקופה של 3 שנים בהן למדה עיצוב תכשיטים; “תמיד הייתה לי משיכה ליצירה ואומנות אך למדתי כלכלה כי אז זה נראה לי רציני ונחוץ יותר ובאיטליה הייתה לי הזדמנות ללמוד את שאהבתי באמת, עיצוב תכשיטים”.

מיכל אף מכרה חלק מהתכשיטים באיטליה אך לא ראתה בכך עיסוק עיקרי אלא תחביב שהיא נהנית מימנו.

כשחזרה לארץ לפני כשנתיים והחלה לחפש לה תעסוקה הלכה לכיוון הכלכלה ועבדה בבנק אך בליבה תמיד פעם חלום להיות למעצבת תכשיטים מצליחה.

בכל פעם שניסתה מיכל ליצור קשר עם אנשים שיסייעו לה במכירת התכשיטים אותם הייתה מעצבת להנאתה, נתקפה פחד משתק שהתבטא בלחץ חזק בחזה, דופק מואץ, תחושת מחנק וחוסר אויר לנשימה. כל זה מתאר התקף חרדה, המלווה בתחושות קשות הדומות לפחד מוות. לכן ויתרה מיכל במשך השנתיים האחרונות על חלומה להפוך את עיצוב התכשיטים לעסק מצליח בו יבואו לידי ביטוי כישורי האומנות שלה בשילוב הידע הכלכלי ועוד כישורים שמיכל ידעה תמיד כי הם קיימים אצלה. רק שהפחד שיתק אותה והחלום נישאר במגירה.

חלומות שנועדו להגשמה

לעיתים חלומות במגירה מדברים, ואם נקשיב להם נוכל לקבל הרבה מאוד השראה ואינפורמציה שהרי חלומות נועדו להגשמה וככל שנדחיק אותם ונפעיל מנגנוני “השתקה” למיניהם הם יגבו מאיתנו הרבה מאוד אנרגיה ונחוש תשושים כביכול ללא סיבה. אך ההשתקה של החלומות עובדת וגובה את המחירים שלה.

בפגישה שארכה שעה וחצי בה הבאתי לידי ביטוי את היעוד שלי שהוא ״מראה מגדילה גדולה״ ויצרתי באופן טבעי אפקט פיגמליון עוצמתי דרך שאלון הגדרת תוצאה מעצימה, ומחולל התנהגויות חדשות. כמו כן, עשיתי באופן מקוצר שימוש גם ב״גלגל החיים״: ציירתי את הגלגל תוך כדי שתיים או שלוש שאלות, כמו: מה יהיה התחום בחייך שאם יתחולל בו שינוי משמעותי הוא ישפיע לטובה על יתר תחומי חייך? מיכל ענתה (בהלימה גמורה): הקריירה והעיסוק שלי.

למחרת קיבלתי ממיכל טלפון שמח בו היא סיפרה שביצעה את השיחה ללא תחושת החרדה, שהשיחה הייתה מוצלחת ביותר וכי הן ישתפו פעולה. ברכתי אותה והזכרתי לה שלכל אחד מאיתנו יש את כל המשאבים הפנימיים שלהם הוא זקוק בשביל להצליח, לכן אני בטוחה שמיכל מצוידת בכישורים וביכולתה להתקדם ולהצליח ככל שרק תרצה.

הגשמת הרצון – השלב הבא

לאחר כחודש וחצי שוב קבעה איתי מיכל והגיעה לקליניקה. הפעם כששאלתי את מיכל על מה תרצה לעבוד? או כמו שאני אוהבת לשאול:”מה בדיוק את רוצה? ענתה מיכל: “אני מעוניינת לבנות את העסק שלי לייצור ומכירת תכשיטים”.

שמחתי מאוד לשמוע את מיכל אומרת לי את המילים הללו כשעיניה בורקות, גבה זקוף וכשהיא נושמת בהתרגשות. לרגע היה נדמה לי שהחלום של מיכל קופץ בשמחה מתוך המגירה כאילו רק חיכה לסדק קטן כדי לצאת אל האור.

מכאן יצאנו למסע מרתק (בין 12 מפגשים) לבניית העסק של שלה, תוך התייחסות לכל מכשול שעמד בדרכה, אם הוא הגיע מתוך מצוקה רגשית חוסמת או אמונה נסתרת ש”הסכימה” להיחשף בפנינו.

כלים מדיסציפלינות עולם הגופנפש מאפשרים לי להיות חדת אבחון והבחנה לסיגנלים גופניים המהווים עבורי סימנים מהימנים וישירים לאפקט הרגשי הפנימי בו נימצא הדובר באותו הרגע. כמו כן, שילבתי את הכלים המרתקים של ה-NLP, המאפשרים לי גישה ישירה לשינוי הלא מודע, שהוא ה”מנהל” האמיתי של חיינו ובו שוכנות להן האמונות הבסיסיות ביותר מהן נובעות המחשבות וההתנהגויות שלנו. הNLP היא גישה אשר אחד מיתרונותיה הרבים הוא האפשרות הניתנת למתאמן ללמוד את הכלים ולרכוש לעצמו סט מיומנויות חדשות אותן הוא יכול להתאים לכל תחום אחר בחייו.

כך לאחר בניית תוכנית חצי שנתית, יצאה מיכל לדרך מאתגרת כשמדי שבוע נפגשנו לכשעה וחצי ובחנו את הביצוע של המשימות אותן בחרה לבצע באותו שבוע.

נשמע כמו אימון רגיל להשגת מטרות, אך ממש לא כך הוא. המשימות בסוג זה של אימון מהוות עבור המתאמן והמאמן כלי להבנה ולגילוי של האמונות ומסתורי הנפש, וביחד אנחנו ממפים את האינפורמציה ועובדים עם טכניקות שונות להרחבת התודעה והאפשרויות, תוך העצמה בלתי פוסקת ודגש על הכישורים הייחודיים של כל מתאמן, מתקבלת פורמולה מרתקת להצלחה.

לכל אדם יש יעוד

לפי התפיסה הרוחנית, לכל אחד ואחת מאיתנו יש תפקיד, יעוד אם תרצו אותו נועדנו לממש כאן על פני האדמה.

לעיתים אנשים שמגיעים אלי כבר יודעים בדיוק מה הם רוצים רק שיש שם ״מעצור״ כל שהוא (רגישי בדרך כלל). אך לרוב הם רק מרגישים את התסכול, את הכמיהה להתחבר למשהו גדול יותר, למצבור המשאבים המופלאים שיש להם. אך אינם יודעים בדיוק מה הם רוצים…או איך בדיוק זה יראה.

אני מאמינה שכל אדם שמסתובב בעולם עם תחושת פספוס, בהרגשה שהוא נועד לעשות דברים משמעותיים יותר. התחושה הזאת מבוססת על יכולות פנימיות חזקות שנמצאות אצלו פנימה. אם מתעורר הרצון קיימת בוודאי גם היכולת. מה שחסר זה החיבור, ובתפר הזה אני נכנסת ומסייעת להדליק את האור, לשנות את מרכיבי הגישה, לשנות אמונות, לבדוק ערכים לטפל בפחדים.

השילוב בין הגישה האימון הNLPסטי לבין הכלים האדירים שמציע ה-NLP עצמו, מביא לתוצאות יוצאות דופן בזמן קצר יחסית. מה גם שאני מביאה מניסיוני בתחום הפסיכותרפיה הגופנית ועוד גישות טיפוליות ממזרח וממערב שהתמחיתי בהן במשך השנים.

נחזור למיכל שלנו אשר ערכה בזמן העבודה המשותפת שלנו הרבה מאוד שינויים בהתנהגויות ובהרגלים שלה. ביחד שינינו אמונות מגבילות, שינינו היסטוריה אישית שהשפיעה על תפקודה של מיכל, טיפלנו בהתקפי החרדה. השינוי שעברה מיכל היה מטאורי ממש. היא אף ציטטה בפניי את הפסיכולוגית שעובדת איתה כבר כמה שנים שאמרה: “אני לא יודעת מה את עושה מיכל, אבל השינוי שאת עוברת הוא מדהים”.

מיכל גילתה כישורים שהיו חבויים אצלה, כמו: דבקות במטרה, חריצות, הקפדה על פרטים, חוש אסטטי ברמה גבוהה מאוד, היכולת לנהל את ה”מספרים” שמזינים את העסק (תואר שני בכלכלה), יכולת ליצירת קשרים נעימים ומרגשים. כשכל הכישורים הללו חברו למיכל היוצרת המוכשרת, התברר שהשמיים הם גם לא גבול עבורה.

בתום 12 המפגשים מיכל הפכה לבעלת מותג מבוקש ומצליח לייצור ושיווק תכשיטים.

היום לאחר 5 חודשים מתחילת הפעילות של מיכל בתום התכשיטים, היא מוכרת את תכשיטיה במספר חנויות ברחבי הארץ, בירידי אופנה מהנחשבים ביותר בתחום, בחברות היי-טק גדולות, והיא אף עוסקת בעיצוב דוכני מכירה וחלונות ראווה. כל זה התפתח מתוך התוכנית הבסיסית שבנינו יחד שרק הלכה והתעצמה. גם היקף המכירות עלה על כל הציפיות וגם הביטחון האישי ותחושת השליחות האישית של מיכל התפתחו לצד הצמיחה העסקית.

מיכל של היום היא אישה שונה בתכלית מהצעירה המפוחדת והמתוסכלת שהייתה לפני כחצי שנה. ההצלחה העסקית השפיעה באופן ישיר על כל תחום בחייה; ממערכות יחסים שהשתפרו פלאים דרך יוזמות שונות שהיא שותפה להן ואף שיפור אדיר שמיכל חווה בתחום הזוגי.

כל פעם מרגש אותי מחדש להיות שותפה לדרך של אנשים שהחליטו “לצאת אל האור”. אני מאמינה שלכל אחד מאיתנו הזכות ואף החובה לחיות חיים מלאי משמעות סיפוק והגשמה. עלינו להביא לידי ביטוי את הכישורים ומאוויי ליבינו בכל תחום כדי שהעולם הסובב אותנו יוכל ליהנות מעצם קיומנו וכמובן שכך נשפיע לחיים טובים יותר לנו ולדורות הבאים אחרינו.

באהבה
ענת אהרוני, NLP Coach
פסיכותרפיה ממוקדת גוף
https://www.nuaa.co.il
anataharony [at] nuaa.co.il

כתיבת תגובה

כתובת
סניף מרכז: מכללת NLP לשם שנוי בצלאל 7, רמת גן
סניף דרום: הרצל 2,באר שבע
טלפון
פקס
דואר אלקטרוני
סגירת תפריט
×

עגלת קניות

תכני סמסטר ג’ – רב-אומן NLP

אסטרטגיות חשיבה Strategies

אסטרטגיות חשיבה הינן רצף של פעולות עיבוד מוחי שמובילות לתוצאה ספציפית. אפשר לומר שאסטרטגיה דומה לקומבינציה של כספת, ברגע שיש לכם אותה, אתם יכולים לפתוח סודות לעולם מופלא של מצוינות והצלחה.
בקורס נלמד:
– מיפוי פורמלי – כיצד ממפים אסטרטגיה By The Book.

– מיפוי שיחתי – כיצד למפות אסטרטגיה תוך כדי שיחה עם כל אדם.

– התקנת אסטרטגיות. (על עצמי ועל אחרים)

– העברת מסר דרך מבנה האסטרטגיה.


 סוגי אסטרטגיות שנלמד למפות:
– אסטרטגיות קבלת החלטות לשיפור מיומנויות קבלת החלטות.
– אסטרטגיות מוטיבציה – ליצירת מוטיבציה בנושאים שונים.
– אסטרטגיות למידה – לקיצור ושיפור מיומנויות למידה.
– אסטרטגיות איות להעלמת שגיאות כתיב.

– אסטרטגיות קימה מהירה בבוקר.
– ועוד..

רמות נוירו-לוגיות של שינוי Neuro-Logical Levels of change
אחת הדרכים לבחון רמות צברור (פירוט והכללה) של שינוי היא דרך הרמות הנוירו-לוגיות של דילטס:
– נכיר את הרמות הלוגיות השונות

– נדע לזהות באיזה גובה נמצאת כל הצהרה של המונחה

– נלמד לעלות ולרדת ברמות בהתאם לשינוי שאנו רוצים להשיג

– נלמד טכניקות ליישור(Align)  הרמות הלוגיות הללו.

– נלמד לדגום דרך הרמות הנוירו-לוגיות של דילטס.


אמנות באמונות – Belief work
אמונות הן אחד הפילטרים החשובים בתפיסת המציאות שלנו, בין השאר הן מקבעות את האופן שבו אנו מגיבים לעולם ומתוך כך האופן שבו אנו יוצרים לעצמנו את המציאות.
בקורס נלמד:
– לזהות אמונות דרך המבנה התחבירי שלהם.

– להבחין בהתנגשות אמונות ו/או אמונות סותרות אשר מונעות התקדמות.

– להבחין באמונות מגבילות אשר מונעות התקדמות, מתי הן מגבילות ומתי לא.

– תהליכי שינוי אמונות מגבילות ופתרון סתירה בין אמונות.

– תהליכי הגדרה והתקנה של אמונות מעצימות חדשות.

– מיפוי של מסלול אמונות מלא.

– שלושת האמונות החשובות להצלחת תהליכי הנחיה וכיצד להתקין אותן

– ועוד.


מטא-תכנות (דפוסי אישיות) Meta-Programs
מטא-תוכנות הינם הפילטרים הפנימיים והלא מודעים שאנשים משתמשים ע”מ לסדר את המציאות שלפניהם, להבין אותה, לקבל החלטות ולהתנהג על פיהם. אלו הם צירים המציינים את דפוסי האישיות של האדם.
בקורס נלמד:
– לזהות את המטא-תוכנות הראשיות והמשניות.

– כיצד המטא-תוכנות של אדם מכוונות את הבחירות שהוא עושה.

– כיצד להשתמש במידע כדי להשפיע על האדם בצורה אתית.

– כיצד לעזור למונחה להרחיב את עירנות שלו למטא-תוכנות שלו.

– כיצד להתגמש במטא-תוכנות שלו.

– כיצד מטא-תוכנות יכולות לעזור ולקדם מצד אחד ולעצור ולהגביל מצד שני ומה לעשות עם זה.

– כיצד לשנות מטא-תכנות מגבילות ולהתקין מטא-תוכנות חדשות.


דיגום – Modeling
דיגום זה הידע והמיומנות לבנות דגמי מצוינות מאנשים בעלי מיומנויות, התנהגויות, יכולות ו/או כישורים ברמה גבוהה מאוד.    הידע והמיומנות לבנות דגם כזה מאפשרות לנו כרבי-אומן ב NLP אח”כ לשכפל את המיומנויות, התנהגויות, יכולות ו/או כישורים בחצי מהזמן שלקח לאדם שממנו דגמנו ללמוד אותם.
יתרה מכך, אחרי שיש לנו דגם שהוכחנו את האפקטיביות שלו – אנו יכולים ללמד אחרים לפתח את אותן המיומנויות, התנהגויות, יכולות ו/או כישורים, לבנות מזה סדנאות ואפילו לכתוב מזה ספר.
* כל ה NLP נבנה ע”י מיומנויות הדיגום של ד”ר ריצ’ארד בנדלר ופרופ’ ג’ון גרינדר
בקורס נלמד:
– טכניקת DTI להטמעת מיומנויות

– דיגום קלאסי – הטכניקות שבנדלר וגרינדר השתמשו כדי לדגום מצוינות

– דיגום הכרתי – הדרכים שבהם דילטס ואחרים משתמשים לדיגום מצוינות

– דיגום דרך תלת-תיאור

– כיצד בונים פרוייקט דיגום


זריזות לשון – Slight of Mouth
16 תבניות שיחה ותשאול אשר מאפשרות לעזור ללקוח לפתח עירנות ולשנות אמונות מגבילות וערכים באופן שיחתי וזורם, לפתור בעיות של הערכה עצמית ולשנות את האופן שבו המונחה תופש ומגיב לקשיים ואתגרים בחייו ובדרכו. וגם מאפשרות להשפיע וליצור שינוי אמונות שיחתי.

הנחות מוקדמות – Presuppositions
השימוש בהנחות מוקדמות להעברת מסר בכמה רמות אל הלא-מודע כטכניקה להטמעה והתקנה של אסטרטגיות ודיגומים. שימוש בתבניות השפה של מילטון. השימוש בהנחות מוקדמות הינו אומנות בפני עצמה. אחרי שתבינו כיצד משתמשים בהן, ולפני שתתחילו להשתמש בהן בצורה שבאמת משפיעה תוכלו ללמוד ולהכיר אותן בדרכים חדשות ומעניינות.

תבניות קו-זמן – Time Line Patterns
עבודה על רצף הזמן – כל אדם מקודד את רצף הזמן שלו בצורה אחרת, היכולת שלנו לזהות את הקידוד הזה, להגדיר את כיוון קו-הזמן ולערוך שינויים בעבר, בהווה ובעתיד דרך תבניות ותהליכי קו-זמן.
בקורס נלמד:
– זיהוי ומיפוי קו הזמן הפרטי של כל אדם

– אבחון בעיות התנהגותיות הנובעות ממבנה קו הזמן

– תהליך הכנסת שינוי בעבר

– שינוי מבנה קו הזמן

– ותהליכים נוספים


מיומנויות עמידה מול קהל – Presentation Skills
הבניה של סדנה מתוך הדיגום שביצעתם, ועמידה מול קהל להנחיית הסדנה הספציפית.
בקורס נלמד:
– מיומנויות עמידה מול קהל.

– שימוש בלולאות מכוננות ליצירת הטמעה.

– 4 MAT – כיצד להבנות את הפרזנטציה.

– בניה של סדנה.

– בניה של תרגילים להתקנת האסטרטגיות והדיגום.

– ראפור קבוצתי.

– עוגנים מרחביים.

– חדות חושים אל מול קבוצה.

– הבניית מדיטציות לקבוצה.

– אינטראקציה מול קבוצה.

– הבניית וחיזוק פרסונת הבמה שלכם.

– איך לכתוב שפת גוף להשפעה והעברת מסרים מדוייקת

– 9 רמות קשב והבנייה של מסר

– מיומנויות מישוב מתקדמות


תהליכי NLP מתקדמים – Advanced Sub-Modalities
 תהליכים מתקדמים בשימוש בתת-אופנויות.:
– Designer Swish 

– תהליך הסליחה והשחרור

– תהליך האבל והתמודדות עם אבדן, 

– תהליך שחרור מבושה ורגשות אשם

– התקנת תבניות החשיבה של אדם רזה,

– תהליך שחרור מתלות,

– תהליך שינוי מיקוד (טוב לטיפול בטיניטוס)

– ועוד…


פיתוח יכולת למידת NLP אוטודידקטית
מכיוון שהאינטרנט מלא בחומרים, טכניקות וכלים של NLP, היה חשוב למיקי ברקל, בבניית הקורס,
 להקנות לתלמידים את היכולת האוטודידקטית ללמוד גם בעצמם,
- כיצד למצוא חומרים,
- איך ללמוד ולהפנים אותם ככלים בארגז הכלים שלנו
- וכיצד להעביר אותם לאחרים.

פיתוח יכולות ומיומנויות רב-האומן
– הלכי הרוח של רב-האומן

– יכולת התמודדות אפקטיבית עם מצבי חוסר ודאות

– מיומנויות מנהיגות ורתימה

– מיומנויות חשיבה מחוץ לקופסה – חשיבה מרמה שניה ומעלה

– יכולות רטרוספקטיביות גבוהות

– יכולת אבחון ושינוי עצמית

– יכולת שיתוף בסיפורי השראה

– מיומנויות שיחה בכמה רמות לוגיות שונות


תכני סמסטר ב’ – השלמה למאמן NLP

הגדרת תהליך האימון והמאמן
– מהו אימון?
– תפקידי המאמן?
– במה נבדל אימון NLP מהנחיית NLP קלאסית
– הכרות עם הקוד האתי של לשכת המאמנים
– הטמעת הקוד האתי ככלי אימוני
– הגדרת הסכם אימון
– כיצד מתנהל מפגש אימון
– דילמות אימוניות ואתיתה

הגדרת והבניית מסגרות אימון ואופני הפעולה בתהליך האימון:
– יצירת הבהרת ציפיות
– מסגרת זמן
– מסגרת תשלום
– מסגרת עירנות-מודעות
– מסגרת מסוֹבב–מסוּבב
– מסגרת תפיסה כהשלכה
– מסגרת הצלחה ערכית מול הצלחה פיזית
– מסגרת הסכמה
– מסגרת כאילו
– מסגרת משוב
– מסגרת שחזור
– מסגרת אקולוגיה
– מסגרת תש”ר

המודל האימוני היחודי לנו: מטריצת היזון:
הבניית מטריצה שתאפשר למתאמן ולמאמן ליצור, להתקדם לבחון ולתקן את הדרך והמטרה על פי 4 מרכיבים:
– הווית עוצמה
– מטרה מעצימ”ה
– תכנית פעולה – מפת הדרכים
– תהליכי בל”א – בקרה להצלחה אישית
המודל האימוני המבוסס על מטריצת היזון

מבנה תהליך האימון
המפגש הראשון – הכרה, אבחון ובחירת מסלול עבודה
המפגש השני – ציפיות והסכמי פעולה
מפגשי האימון הרגילים – בניית המטריצה ותהליכי אימון ה NLP עצמם
מפגש סיכום ופרידה
הבדלה בין אימון NLP ממוקד לאימון NLP לחיים (Life Coach)

מיומנויות האימון
11 מיומנויות אימון אשר חלקן נלמדות בקורסי האומן (Practitioner) ויחוזקו בקורס וחלקן ילמדו וירכשו במהלך הקורס עצמו.

חשיבה תוצאתית
צורת חשיבה מכוונת תוצאות ויצירת מציאות

גלגל החיים
הכרות עם התחומים השונים שבהם ניתן ליצור פריצת דרך ואימון לחיים מצד אחד, והתמקדות בתחום ספציפי אחד או יותר – מספר דרכי עבודה עם הכלי.
אבחון התנגשויות ערכיות בין תחומיות.
יישור ערכים בין התחומים השונים.

עבודת ערכים מתקדמת
ערכים הינם מצד אחד המוטיבטורים שלנו לעשיה ומצד שני ה”משקפיים” שדרכם אנו שופטים את העשייה שלנו.
– מיפוי ערכים
– מדרוג ערכים
– אבחון התנגשות ערכים
– אבחון כיווני מוטיבציה
– שחרור התנגשויות ערכים
– שינוי מדרוג ערכים
– הוספת ערכים לסולם הערכים האישי

חבלה עצמית
– זיהוי ואבחון תהליכי חבלה עצמית
– מיפוי חסמי הצלחה ואמונות מגבילות
– שחרור חסמי הצלחה
– שינוי תהליכי חבלה עצמית להעצמה עצמית.

ארגז הכלים של מאמן ה NLP
– מודל הרמות הנוירולוגיות של דילטס.
– מיומנויות תשאול מבוססות המודל של דילטס.
– תהליכי מתא”ר
– תהליך “שינוי היסטוריה אישית”
– תהליך “נפילה דרך”
– תהליך משמיד ההחלטות.
– תהליך יישור רמות נוירולוגיות
– תהליכי תלת-תיאור חיבור למשאב
– ועוד…

תכני סמסטר א’

5 עקרונות ההצלחה של ה NLP *
עקרונות שנדגמו מאנשים מצליחים במיוחד, בקורס ה NLP נלמד אותם, נבחן את האפקטיביות שלהם, ננסה אותם על עצמנו ונטמיע אותם כחלק מהחיים שלנו ומעבודתנו עם אחרים.

21 הנחות היסוד של ה NLP *
נכיר את הנחות היסוד של ה NLP אשר יאפשרו לכם לפתוח אפשרויות התנהגות חדשות, פיתוח אינטליגנציה רגשית גבוהה ודרכי חשיבה חדשות.

מודל התקשורת האנושית *
תלמדו ותבינו כיצד עובדת התפיסה, כיצד אנו יוצרים לעצמנו את המציאות, כיצד המחשבות שלנו משפיעות על הרגשות, ההתנהגויות והפסיכולוגיה מאחורי המשפט: “מחשבה יוצרת מציאות”

מבוא ללמידה מואצת *
הכרה של תהליך הלמידה של המוח, אשר מאפשר לנו ליצור למידה והטמעה מהירות יותר.
הכרות עם המלכודות השונות אשר מעכבות למידה והפנמה. זיהוי הזדמנויות למידה מהירות. שאילת שאלות המקדמות למידה.

תובנת הצמיחה וההתפתחות *
זיהוי מלכודת הצדקנות, איך אנו תוקעים ומונעים מעצמנו להתפתח, ומה ניתן לעשות בנדון.
הבנה של עוצמת ה NLP בשינוי תפיסה, עבודה ברמת תת-המודע, והטמעה של מיומנויות.

אבחון מטרת לקוח *
נלמד לזהות את ההבדל בין מטרות לבין תוצאות NLPיסטיות. וכיצד להשיגן.
למה אנשים הורסים לעצמם עוד לפני שיצאו לדרך.

ניהול מצבי רוח
מי שולט במצבי הרוח שלך? את/ה או הנסיבות? נלמד לנהל את מצבי הרוח שלנו,
להרחיב את המנעד הרגשי ולפתח גמישות רגשית והתנהגותית.
נפתח אינטליגנציה רגשית ויכולת להגיב בצורה אפקטיבית יותר למטרות שלנו.

תשאול קוביות
תכניקת התשאול האולטימטיבית לזיהוי נקודת רצון ומעצור.

הגדרת תוצאה מעצימ”ה *
הדרך להגדיר את מה שרוצים בצורה שתעצים אותנו ואחרים להשיג את זה
6 עקרונות ה NLP לתוצאה מעצימ”ה.

מודל תהליך השינוי ב NLP *
כלי לזיהוי המצב המצוי, כלי לזיהוי המצב הרצוי – ומה אפשר לעשות כדי להגיע מאחד לשני דרך הכלים והטכניקות של ה NLP.

מיומנויות תשאול תוצאה בנויה כהלכה
6 כלים נוספים להגדרת התוצאה הרצויה בהקשרים שונים ופיתוח מיומנויות הקשבה, תשאול ומיקוד על תוצאה אפקטיבית

מבוא לשינוי ומבנה הנחיית ה NLP הפרטנית
הבנת תהליך השינוי, עומקו, האפשרויות העומדות בפנינו ואופן הפעולה בעבודת הנחיית NLP פרטנית.

שיפור כושר ההבחנה וחדות החושים *
העלאת סף התפיסה האישית, יכולת זיהוי מיקרו-הבעות, יכולת זיהוי מה עובר על האדם השני משינויי שפת גוף מזעריים, העשרת המפה הפנימית שלנו – ומתוך כך העשרת החוויות האישיות

אמנות הראפור (כימיה בין אישית)*
נלמד לייצר כימיה אנושית עם כל אדם שנבחר, וכיצד נוכל לשבור ראפור בצורה מכובדת בסיטואציות רלוונטיות. כיצד להצטרף ולהוביל.

מודל CAPS *
זיהוי סגנונות תקשורת של האדם העומד מולי על פי מודל CAPS לאבחון סוגי תקשורת שונים, פיתוח המיומנות והגמישות לשוחח עם כל אחד בסגנון שלו.

מודל B-S-P * ואוריינטציה תקשורתית
זיהוי דרכי ההתבטאות והחשיבה של האדם מולך להעמקת הראפור. יכולת השלמת החוויה המלאה בתשאול ובבניית תוצאה מעצימ”ה.

מיומנויות תלת תיאור *
היכולת להיכנס לראשו של האדם שמולך. לבחון סיטואציה משלושה כיוונים שונים לפחות. הבנה מעמיקה של ההתנהגות שלנו ובחינת האפקטיביות שלה בסיטואציות שונות. ופיתוח אינטליגנציה רגשית.

מחולל התנהגויות חדשות *
כלי חזק ליצירה של התנהגויות חדשות ושינוי הרגלים התנהגותיים תוך עבודה של פחות משעה.

המשולש הקסום – פיתוח כריזמה וקסם אישי *
הבנת שלושת המרכיבים העיקריים בכריזמה וקסם אישי,
כלים נלמדים:
– חיזוק הביטחון העצמי.
– העלאת הערך העצמי.
– חיזוק הזהות העצמית.
– חיזוק האהבה העצמית.
– פיתוח גמישות התנהגותית רחבה.

תהליך מסע בין יועצים
אחד התהליכים המעמיקים ביותר לקבלת תובנות חדשות על אירועים, סיטואציות ודילמות. עוזר להעמיק את ההבנה שלנו. לקבל החלטות ממקום נקי וצלול יותר.

היררכיית הרעיונות
הבנה של מבנה השפה, תהליכי גישור בין אנשים, הבנה של האופן בו אנשים מכניסים את עצמם לפרדוקסים וכיצד לצאת מהם.

מיומנויות צברור
פיתוח היכולת לעלות ברמת ההכללה בשיחה, לרדת ברמת הפירוט, חשיבה לטרלית (לרוחב). יכולות גישור והשפעה. ויצירתיות מחשבתית.

מיומנויות תשאול מבוסס תחביר – מטא-מודל
פיתוח היכולת לזהות 21 מבנים לשוניים בשפה של האדם שמולכם: 21 תבניות תשאול מיוחדות לאיתור המידע שהלך לאיבוד. זיהוי אמונות מגבילות מתוך המבנה התחבירי של המשפט. 3 שאלות ליצירת שינוי באמונות המגבילות. מיומנויות תשאול כדי להגיע לעומק החוויה/ הבעיה. אופני תשאול בכדי לפתוח למונחה עוד אפשרויות פעולה / חשיבה.

3 מנגנוני הדיגום
הכרת 3 מנגנוני הדיגום שדרכם אנו יוצרים את התפיסה שלנו. כיצד הם פועלים. כיצד הם עוזרים לנו בחיים וכיצד הם הורסים לנו בחיים.

שפת ההשפעה – שיחה עוקפת הכרה – מילטון מודל
34 תבניות שפה שונות אשר נלמד לשזור בשפה היומיומית שלנו על מנת לקדם השפעה, שכנוע ושינוי ברמות שונות. עבודת שינוי עוקפת הכרה.

מערכות ייצוג פנימי
הכרת מערכות הייצוג VAKog * מהי מערכת הייצוג המובילה שלי. *זיהוי מהי מערכת הייצוג המועדפת עלי. * זיהוי ומיפוי מערכות הייצוג המועדפות והמובילות של האדם מולי. * ניהול שיחה דרך מערכת הייצוג המועדפת ליצירת הבנה בצד השני. * רמזי המבט, רמזי השפה ורמזי הגוף לזיהויי מערכות הייצוג.

תת-אופנויות – Sub Modalities
שפת הקידוד של המיינד. זיהוי, מיפוי, איבחון ושימוש בתת האופנויות
כלים נלמדים:
– ניתוח השוואתי (Comparative Analysis)
– מיפוי מפה-לפה (Mapping Across)
– תבניות סוויש (Swish Patterns)
– שינוי אמונות מגבילות
– עבודת סיפים.

עיגונים – Anchors
אמנות השימוש בהתניות קלאסיות: זיהוי, יצירה, שימוש והכחדה של התניות
כלים נלמדים:
– הכחדת עוגנים.
– ערימת עוגנים אופקית.
– ערימת עוגנים אנכית.
– שרשור עוגנים.
– עוגני סליידר.
– מעגל המצויינות.

מטאפורות ככלי ליצירת שינוי
כיצד בונים סיפור מטאפורי שמעביר מסר עוקף הכרה ישירות אל תת-המודע על מנת ליצור שינוי. פיתוח היכולת היצירתית לבנות סיפורים מטפוריים תוך כדי תנועה. שני כלים להבניה של מטאפורות עומק ומטאפורות שטח.

דמיון מודרך אריקסוניאני
בשילוב תבניות השיחה – מילטון מודל, הבניית מטאפורות עומק וכניסה למצב גלי אלפא ליצירת תהליכי דמיון מודרך אפקטיבים במיוחד.

מסגור ורמיסגור
הכרת מסגרות החשיבה שאנשים משתמשים בהן, הבניה של מסגרות למסרים שאנו רוצים להעביר.
כלים נלמדים:
– רמיסגור הקשר
– רמיסגור תוכן
– תהליך רמיסגור בשישה צעדים
– שיחה עם תת-המודע.

אסטרטגיות חשיבה
זיהוי ומיפוי אסטרטגיות החשיבה מודל TOTE אסטרטגיות למידה, אסטרטגיות קבלת החלטות, אסטרטגיות מוטיבציה. זיהוי, מיפוי ושיבוש

ותהליכי שינוי נוספים:
– ריפוי מהיר מפוביה
– שחרור מטראומה
– שחרור מתלות
– התמודדות אפקטיבית עם ביקורת
– ראפור עם החזון
– שינוי אמונות מגבילות
– ועוד…